Спеціальні потреби

Дослідники: антипсихотичні препарати – не панацея


Американські дослідники виявили, що антипсихотичні препарати, які призначають дітям та підліткам сприяють швидкому набиранню ваги. Що у свою чергу може викликати інші хронічні захворювання у подальшому. Такі як діабет та хвороби серця.

Ліки-нейролептики призначають людям із розумовими розладами. Серед них шизофренія, маніакально-депресивний психоз та аутизм. Ці препарати відомі, як ліки «другого покоління», які пом'якшують побічні ефекти, які могли викликати препарати «першого покоління» - судоми, нерухомість (ригідність).

Але тепер ці побічні ефекти замінилися іншими: стрімке збільшення ваги вже на першому тижні прийому ліків. Доктор Крістоф Коррел із Нюй-Йоркської лікарні Закер Гіллсайд очолював дослідження цього ефекту.

«Наші пацієнти дуже прибавили у вазі. В середньому від 8 до 15 відсотків власної ваги тіла. Це є забагато всього за 3 місяці».

Клінічні випробування включали 4 найменування препаратів, які отримували більше 270 юних пацієнтів, віком від 4-х до 19 років.

Ці препарати: Аріпіпразол, відомий під назвою Абіліфай, Оланзапін, він же Зипрекса, Кетіапін, в аптеках як Сероквель та Рісперідон, під брендом Рисполепт.

Найбільше у вазі набрали діти, які приймали Зипрексу. Однак дослідники розцінюють прибавку у вазі як поодиночний ефект. Як каже доктор Коррел, подальші довгострокові дослідження можуть виявити більш тривкі наслідки прийому препарату.

«Надмірна вага і нагромадження жирів у черевній зоні викликає серйозні проблеми. Жирова маса може викликати порушення обміну речовин: підвищення рівня цукру в крові чи інсуліну, накопичення у крові таких жирів як тригліцерид та холестерол».

А це може призвести до розвитку серево-судинних захворювань та цукрового діабету. Доктор Коррел сподівається, що подібні дослідження допоможуть розробити антипсихотичні препарати, які не викликають повноти.

Дослідження було надруковане у журналі Американської медичної асоціації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG