Спеціальні потреби

Фото та відеобізнес на висоті пташиного польоту


Технології стають дедалі доступнішими для багатьох людей у світі. Безпілотні апарати користуються великою популярністю. Так, двоє американців Росс та Скай розпочали власний фото та відео бізнес, використовуючи для зйомок дрон. Якість знімків залежить не лише від вправності оператора, але й від того, наскільки вдало керується безпілотник.

У дитинстві Росс захоплювався гелікоптерами на дистанційному керуванні, що, згодом, допомогло йому розпочати власний бізнес.

Кілька років тому він заснував компанію, яка спеціалізується виключно на фото та відео виробництві з висоти пташиного польоту.

"У дитинстві я обожнював усілякі іграшки на дистанційному управлінні. Керувати дронами зараз значно легше, ніж тоді. Старі моделі мали багато вад, серед них – погодні умови. Невеличкий вітер – і іграшковий гелікоптер чи дрон збивалися з курсу", - розповів Голосу Америки Росс Шафер.

"Я починала асистенткою оператора з людьми, які були пілотами. Відтак купила собі дешеву модель безпілотника і тренувалася годинами", - розповіла Скай Де Мойя.

Нині, щоб запустити дрон потрібно значно менше часу, ніж раніше. Треба лише причепити камеру, налаштувати внутрішній компас, а навігаційна система - ДжіПіЕс вже сама визначить місцевість на Ґуґл-карті.

На відміну від багатьох інших фотографів-аматорів, які також використовують дрони, Росс та Скай працюють разом. Це дозволяє їм підвищити якість фото та відео: у той час, як Росс керує літальним апаратом, Скай стежить за камерою.

"Якщо я хочу піднятися вгору, то маю сказати Скай про це і додати "Я піднімаюся, тому, якщо ти нічого не зробиш, то камера теж поповзе догори"" - розповів Росс.

Незважаючи на те, що безпілотні літальні апарати стали новим трендом у фото та відео виробництві, існують певні обмеження.

Не можна запускати дрони над натовпами. Не приведи Господь, щось станеться, і можуть постраждати люди. У містах важко керувати дронами через велику кількість бетону, який глушить сигнал GPS.

Окрім цього, у США безпілотникам заборонено літати поблизу аеропортів та на великій висоті.

Скай бідкається, що їй важко встигати за новими правилами, а от у Росса більш нагальні проблеми:

"Мій основний головний біль – це дерева. Тут їх дуже багато".

Федеральне управління цивільної авіації США вимагає, щоб і новачки, і професіонали, які керують безпілотниками, реєстрували їх в агентстві. У разі інциденту, зниклий дрон зможуть повернути власникові.

Дивіться також: Ботанічний сад із 5 000 орхідей? У Вашингтоні! Відео

Ботанічний сад із 5 000 орхідей? У Вашингтоні! Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG