Спеціальні потреби

Обама не хоче зміни режиму на Кубі, а йому нагадали, що там вже 50 років репресії


Правозахисна організація Human Rights Watch закликала президента США Барака Обаму вплинути на уряд Куби під час візиту його в цю країну, який відбудеться наступного тижня. Правозахисники вимагають, щоб кубинська влада прийняли конкретні заходи, покликані покінчити з систематичними репресіями.

«Його позиція щодо прав людини повинна бути активною, і він повинен підняти конкретні питання. В іншому випадку цей візит запам'ятається кубинцям, які понад півстоліття страждають від репресій, всього лише як дружні розмови про бейсбол », - заявив директор американського відділення організації Human Rights Watch Хосе Мігель Віванко.

У Білому домі повідомили, що у ході свого виступу на Кубі президент США чітко заявить, що США не прагнуть зміни правлячого режиму

Обама, який під час цього візиту буде присутній на бейсбольному матчі разом з кубинським президентом Раулем Кастро, повинен також провести переговори зі своїм кубинським колегою та представниками опозиції. Програмою візиту передбачено також виступ на кубинському телебаченні.

Напередодні візиту Обами до Куби у Білому домі повідомили, що у ході свого виступу там президент США чітко заявить, що США не прагнуть зміни правлячого режиму у цій острівній країні. Про це зокрема заявив радник Обами з питань нацбезпеки Бен Роудс.

Як зазначає організація Human Rights Watch, ситуація на Кубі у плані порушень прав людини «практично не змінилася» з 2014 року, коли Обама і Кастро оголосили про укладення угоди про відновлення дипломатичних відносин.

Правозахисники нагадують, що ця угода передбачала звільнення 53 політв'язнів і відвідування Куби представниками Міжнародного комітету Червоного хреста і Комітету ООН з прав людини з метою з'ясування фактів. Політв'язнів звільнили, але візитів міжнародних спостерігачів поки не було.

Human Rights Watch відзначає, що уряд Кастро блокує доступ до вебсайтів журналістів і блогерів, які активно діють в Інтернеті і яких стає все більше. Відносно тих, хто публікує інформацію, що критикує уряд, уряд розгорнув кампанію цькування. Деякі журналісти піддаються арештам без пред'явлення звинувачення.

Дивіться також: Цей неочікуваний спосіб боротьби з пропагандою Кремля запропонували сенатори

Цей неочікуваний спосіб боротьби з пропагандою Кремля запропонували сенатори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG