Спеціальні потреби

Про своє лесбійство, допомогу ЛГБТ розповіла посол Великої Британії в Україні


Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф
Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф
Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф розповіла виданню Buzzfeed про ставлення до неї як лесбійки в Україні, своє та її родини життя. Джудіт Гоф також розповіла про те, як особисто бореться із гомофобією та виступає на захист прав ЛГБТ.

“Я тут тому, що я добре роблю мою роботу і маю важливі знання. Я представляю Велику Британію, розмаїту країну, яка заснована на певних цінностях. Відтак я є відображенням цієї країни", - такими словами Гоф, за власним зізнанням відповідає тим дипломатам інших країн, які упереджено ставляться до неї через її жіночу стать, чи лесбійство.
Гоф також розповіла, що обмірковувала рішення про роботу в Україні з огляду на анти-гейські настрої та закони.

Інтерв'ю Гоф у Buzzfeed у якому вона публічна заговорила своє лесбійство, стало першою подібною розмовою зі ЗМІ для чинного дипломата Великої Британії."Роблю це, щоб відчувати - можу стати перед нашими дітьми і сказати: "Це я. Я така". Щоб вони були певні того, хто вони і звідки. Це мій обов'язок перед ними. Я хочу, щоб їм було комфортно", - розповіла дипломат про причини свого публічного зізнання.

"ЛГБТ людям в Україні нелегко. Подивіться на рівень насильства проти геїв, напади відбуваються часто. Та і моделей для наслідування українці не мають. Не знаю, чи то рівень насильства проти геїв зріс, чи про це просто стали більше повідомляти ЗМІ", -розповіла Гоф про Україну.

При цьому дипломат відзначила хоробрість українських ЛГБТ активістів, які свідомо ідуть на значні ризики.
На думку Гоф, питання ЛГБТ в Україні політизуються деякими політичними силами, як привід для України не розвивати тісніші стосунки з Європою.

Дискусія про права ЛГБТ з українською владою - відзначила дипломат - накладається на загальну кризу у країні, яка зачіпає кожного громадянина.

“Ми ведемо діалог із широко кола питань, але треба бути реалістами. Працюючи у країні, яка занурена у конфлікт та економічну кризу, де 2,5 мільйона людей стали вимушеними переселенцями - ми найчастіше говоримо із владою саме про ці проблеми. Але частина розмов стосується прав людини", - розповіла дипломат.

При цьому Гоф відзначила, щоб представництво Великої Британії в Україні підтримує конференції присвячені ЛГБТ тематиці та активістів.

Як відомо у суботу у Львові було зірвано проведення Фестивалю рівності. Організаторів фестивалю напередодні було виселено із готелю. УП повідомила, що Львівський окружний адмінсуд заборонив проведення акцій на пр.Свободи на площі перед Оперним театром у зв’язку з клопотанням поліції та заходами безпеки через подання заявок від різних організацій.

Організаторів фестивалю та активістів у місті постійно переслідували великі групи агресивно налаштованих молодиків. Організатори впізнали у них представників націоналістичних сил.

"Це був дуже складний досвід. Львів потребує змін", - відзначила на своїй сторінці у Facebook одна з організаторів події Олена Шевченко, голова громадської організації "Інсайт".

"Прощавай Львів. Сподіваюсь, років через 500 тут щось зміниться", - відзначила у Facebook інша активістка.

"Ті українські політики, включно із мером Андрієм Садовим, які так люблять називати себе борцями за вільну, Європейську Україн, але зберігали мовчанку у ці дні - їм має бути соромно", - відзначив відомий український журналіст Максим Еріставі.

На підтримку фестивалю та діалогу між його організаторами та міською владою напередодні виступив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Дивіться також: Сказали Порошенку: Боротьбу з корупцією треба починати з нього - сенатор

Сказали Порошенку: Боротьбу з корупцією треба починати з нього - сенатор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:23 0:00

XS
SM
MD
LG