Спеціальні потреби

Через що Путін може втратити підтримку росіян написали у Newsweek


Викриваючи невідповідність картини світу, яку накидає громадянам Росії Кремль, Захід може вплинути на майбутнє Росії. Про це на сторінках видання неNewsweek пише редактор впливового американського видання Foreign Policy Ілля Лозовський.

Лозовський, який є заступником редактора рубрики "Лабораторія демократії" у виданні Foreign Policy, висловлює думку, що російське суспільство чим далі більше втрачатиме зв'язок із реальністю та занурюватиметься у міфи створені Кремлівським режимом для обгрунтування, особливого місця Росії у світі та підтримки популярності Путіна.

"Здатність Путіна перемагати - контролювати Росію більш майстерно ніж навіть деякі його радянські попередники - багато у чому завдячує його здатності фантазувати. Завдяки майже повному контролю ЗМІ, ретельно створений та підтримуваний імідж та майстерному використанню найбільш емоційно значущих символів російської історії, Путін створив альтернативну реальність - "Російський світ" - у якому Росія на домашній арені являє собою суспільство об'єднане спільною гордістю, а на міжнародній - є добродійливою та зваженою державою. Всередині "Російського світу" Путін постає, як спаситель. Примусивши росіян долучитись до його фантазії, Путін отримав колосальну та стійку популярність, яку не похитнула навіть поточна економічна криза", - пише Лозовський.

"Те, що цей ентузіазм (росіян щодо Путіна - прим. ГА) створений штучно, не означає, що він несправжній", - відзначає автор.

Втім попри свою міць, створена Путіним система не витримує перевірки реальністю та болісно реагує на кожен контакт із реальним світом - вважає Лозовський.

Ми зможемо відкрити Росію, якщо допоможемо її народу побачити ці протиріччя
"Оскільки світ Путіна не є, чесно кажучи, реальним, його протиріччя виходять назовні, коли він стикається із правдою. (Варто згадати, що єдина реальна внутрішня опозиція до Путіна - це малий сегмент населення, який отримує інформацію самостійно, а не з державних каналів). Якщо ми справді віримо, що наша відкрита система краща, ніж та закрита, яку має Росія - ми зможемо відкрити Росію, якщо допоможемо її народу побачити ці протиріччя", - пише Лозовський.
Як відомо, цього тижня до Сенату США було внесено законопроект спрямований на надання допомоги американським союзникам у протидії пропаганді з боку Росії, Китаю та інших країн.

Автори законопроекту сенатори Роб Портман (республіканець) і Кріс Мерфі (демократ) наголошують, що він поліпшить можливості США з протидії іноземній пропаганді та дезінформації, допомагаючи місцевим громадам в інших країнах захищатися від маніпуляцій з-за кордону.У своєму виступі у вашингтонському дослідному центрі Atlantic Council, де він говорив про законопроект, сенатор Портман сказав, що, на його думку, США не докладають достатніх зусиль для протидії дестабілізуючій іноземній пропаганді і дезінформації, які переважають в інформаційному просторі.На думку сенатора, Росія, Китай та інші країни намагаються «маніпулювати і контролювати інформацію для досягнення своїх національних цілей, при чому найчастіше за рахунок інтересів і цінностей американських союзників».

Дивіться також: "Цей документ як Біблія" - посол України в ООН про резолюцію щодо Криму

"Цей документ як Біблія" - посол України в ООН про резолюцію щодо Криму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00
XS
SM
MD
LG