Спеціальні потреби

США надали $4 млн на розмінування в Україні


Архівне фото: Знак "Стій! Міни" в Донецькій області, 2014 рік (AP Photo/Дмітрій Ловецький)
Архівне фото: Знак "Стій! Міни" в Донецькій області, 2014 рік (AP Photo/Дмітрій Ловецький)

Цього тижня Сполучені Штати надали 4 млн доларів нової підтримки британській неурядовій організації Halo Trust, щоб допомогти Україні в розмінуванні території. Про це повідомило Посольство США в Україні з посиланням на інформацію Управління з політичних та військових справ Державного департаменту США.

Для очищення територій від російських наземних мін і нерозірваних бомб буде задіяно 10 команд, йдеться в повідомленні.

Раніше міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявляла про надання до 2 мільйонив фунтів на підтримку Halo Trust. "Це допоможе розчистити міни, які залишили російські сили, позначити на картах небезпечні зони, щоб люди могли повертатись до регіонів, які постраждали", - додає посадовиця.

Половина території України потребує розмінування, заявила очільниця Агенції з міжнародного розвитку США Саманта Пауер цього місяця.

В своєму твіті вона зауважила, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) щодня знешкоджує 2-6 тис. мін, щоб захистити мирне населення та забезпечити доступ до невідкладної допомоги.

Україні знадобиться щонайменше 5-7 років для розмінування всієї території, згідно з оцінками заступниці міністра внутрішніх справ України Мері Акопян, повідомляє сайт Кабінету міністрів України.

"Якщо ми говоримо про Україну, то наразі ми оцінюємо, що забруднено територію близько 300 тис. квадратних кілометрів. Це в десятки разів більша кількість ніж має міжнародний досвід. Виходячи з того, що один день активних бойових дій дорівнює до 30 днів розмінування, за найоптимістичнішими прогнозами нам необхідно 5-7 років до повного розмінування", – зазначила Мері Акопян.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG