Спеціальні потреби

Українська громада Вашингтона відзначила День Незалежності


День Незалежності України - це день Свободи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

День Незалежності України - це день Свободи. Відео

Святкування 24 річниці незалежності відбувалося у передмісті американської столиці у парафії церкви Святої Трійці.

Цього року відзначення Дня Прапора та Дня Незалежності набуло нового значення. Після кривавих подій на Майдані та початком бойових дій на Сході України ці два свята стали надзвичайно важливими для всіх українців і набули для багатьох нового значення.

Цей синьо-жовтий прапор майорів над барикадами на Майдані під час Революції Гідності. До Вашингтона його привіз учасник самооборони Майдану Роман Волицький.

"Оцей прапор, що ви бачите був на барикадах і горів на барикадах.Ви можете ще відчути той запах. Він пахне майданівським димом, як шини горіли. Але оце приємний запах волі. От тоді піднявся наш народ. Зверніть увагу – є прапор, і є щит", - сказав Роман Волицький.

Другий рік поспіль на святкуванні Незалежності, українці розгорнули величенний прапор пошитий в Україні, як подяка діаспорі за підтримку Батьківщини у нелегкі часи.

Цього року, відзначити День Незалежності з українцями Вашингтона прийшли українські воїни, які проходять лікування у США.

Ігор Гордійчук, полковник збройних сил України, який дістав важки поранення під час боїв на Савур Могилі та нині проходить реабілітацію в американському військовому госпіталі, нагадав присутнім наскільки важливими є цей день.

"Це важливе свято для нас всіх українців, але сьогодні воно дещо сумне свято. Щасливе свято для нас, тому що ми є, і найбільш щасливе те, що ми будем. Сумне, нажаль, приходиться платить дуже велику ціну за нашу незалежність", - сказав Ігор Гордійчук.

Для українців, які зустріли проголошення незалежності України у США, сьогоднішнє свято викликає особливі відчуття. Багато з них не уявляли, що за своє життя побачать Україну незалежною. Дора Салабан-Горбачевська пригадує події 24-літньої давнини.

"В той день, коли оголосили незалежність, я була в машині з литовцем. Ми їхали до їхнього помешкання. Я чуть-чуть не потрапила в аварію, то так втішилася. І ми поїхали то литовців і з’їли піцу в день незалежності України.То є великий для мене момент. Бо перед 90 роком, а навіть за Гласності, я ніколи не уявляла, що за моє життя Україна стане вільною", - пригадує Дора.

Орест Дейчаківський, радник Гельсінської комісії, був одним з небагатьох іноземних свідків референдуму про Незалежність.

"Найбільше я запам’ятав не 24 серпня, а 1 грудня – день всеукраїнського референдуму. Тоді я був одним з небагатьох міжнародних спостерігачів від Гельсінської комісії, де я працюю. І я пригадую ранок 2 грудня, коли оголосили результати цього референдуму", - поділився спогадами Орест Дейчаківський.

Для української молоді День Незалежності так само важливий, як і для старшого покоління.

"День незалежності, так само як і день народження, є днем коли святкується відродження нашої державності. Моя бабця, мої діди, мої прадіди воювали за незалежність. І коли моє покоління отримало цю незалежність, хоча і кажуть, що вона легко отримано була, але в дійсності багато наших предків лягли за цю державу, за цю ідею, за цю територію, за цю можливість бути і жити людиною", - сказав Марко Яворський.

"Для мене день незалежності – це свобода. Це значить щастя. Це значить можливіть бути українкою, пишатися цим і знати, що у мене є вільна країна і знати, що я можу туди повернутися і бути вільною не лише в Америці, де виросла з трьох років, але й також і в Україні, де я сподіваюся жити у майбуьбому і робити щось на благо України", - заявила Аня Онопренко.

Юрій Соколовський, який живе у США 15 років, вважає, що одним із символів української незалежності є етнічна, мовна та культурна різноманітність її громадян.

"Для мене День Незалежності – це святкування нашої багатоетнічної країни, нашої історії, яка дуже коротка, але яка, має дуже велику історії попереду. Це святкування наших спільних цінностей і те, що ми об’єднані нашою різноманітністю", - сказав відзначив Юрій.

Саме на святкування цієї різноманітності у передмісті Вашингтона зібралися люди, для яких Україна – це гармонійне поєднання різних мов, національностей та віросповідань, представники яких проживають на її території.

Дивіться також: Черги інвесторів до України немає, вони вичікують - інвест-радник. Відео

Черги інвесторів до України немає, вони вичікують - інвест-радник. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG