Спеціальні потреби

США закликають Білорусь відновити права колишніх політв'язнів


Джон Кірбі
Джон Кірбі

Прес-секретар Держдепартаменту США Джон Кірбі зробив заяву у зв'язку з рішенням президента Білорусі Олександра Лукашенка звільнити шістьох політичних в'язнів 22 серпня.

«Сполучені Штати вітають звільнення з в'язниці в Білорусі Миколи Статкевича, Ігоря Оліневича, Миколи Дідка, Євгена Васьковича, Артема Прокопенка та Юрія Рубцова. Звільнення цих шістьох політичних в'язнів – позитивна подія для народу Білорусі та важливий крок до нормалізації відносин зі Сполученими Штатами. Ми повторюємо наш заклик до уряду Білорусі відновити політичні права цих шістьох та інших колишніх політичних в'язнів », – йдеться в заяві прес-секретаря Держдепартаменту.

Миколу Статкевича звільнили останнім серед кандидатів на президентських виборах 2010 року. Незважаючи на неодноразові заклики Лукашенка та тиск пенітенціарної системи, Статкевич відмовився підписати прохання про помилування до президента Білорусі.

У своїй заяві Кірбі також закликав Білорусь «слідувати спільній заяві США та Білорусі, зробленій у грудні 2010 року, і провести майбутні вибори відповідно до стандартів Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), що сприятиме подальшому поліпшенню наших двосторонніх відносин. Ці кроки зміцнять білоруський суверенітет і незалежність, які Сполучені Штати беззастережно і твердо підтримують».

Заяву за підсумками зустрічі держсекретаря США Гіларі Клінтон і голови МЗС Білорусі Сергія Мартинова 1 грудня 2010 р. під час саміту ОБСЄ в Астані було головним чином присвячено двосторонній білорусько-американській домовленості про виведення високозбагаченого урану з території Білорусі до 2012 року. Мінськ відмовився виконувати домовленістю про виведення урану після того, як США не визнали легітимність результатів президентських виборів в Білорусі 19 грудня 2010 року, піддавши критиці репресії влади проти учасників виборів.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG