Спеціальні потреби

Папа Римський подружить ЄС та Білорусь


О.Лукашенко та кардинал П’єтро Паролін

Папа Римський Франциск готовий допомогти покращити відносини між Білоруссю та Європейським Союзом, заявив державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін перебуваючи у Мінську. Він повідомив, що тривають переговори щодо візиту президента Білорусі Олександра Лукашенка до Апостольської столиці.

"Можна говорити про прагнення білоруського керівництва до більш відкритих відносин з ЄС та світом. Святий отче готовий долучитися до цього процесу", розповів кардинал журналістам у білоруській столиці.

П’єтро Паролін, досвідчений церковний дипломат, прибув до Мінська з офіційною місією освятити закладення фундаменту посольства Ватикану у Білорусі, де дясять відсотків вірян належать до римо-католицької церкви. Напередодні візиту, Паролін назвав Білорусь країною надії, особливо у контексті подій в Україні.

Роль, яку взяв на себе президент Білорусі Олександр Лукашенко у вирішення конфлікту на Сході України спонукала європейських дипломатів заговорити про покращення стосунків з урядом Лукашенка, посередником у цьому процесі і пропонує себе Папа Римський.

Саме Ватикан відвідав Лукашенко у 2009 році під час своєї першої подорожі до Європи після довгої перерви викликаної небажанням європейців бачити його у себе в гостях. Щоправда, тоді зближення не відбулося і перегляд стосунків можливий лише поступовий. Адже Лукашенко править Білоруссю вже понад двадцять років. Його не одноразово звинувачували у придушенні опозиції та порушенні прав своїх громадян за що протягом довго часу він носив титул останнього диктатора Європи.

XS
SM
MD
LG