Спеціальні потреби

У платформі Демократичної партії США окремого положення про Україну немає


Зі всією критикою програми Республіканської партії, з якої було виключено вимогу про надання Україні летальних озброєнь, положення платформи Демократичної партії щодо України взагалі порожні.

Україна згадується лише двічі в контексті російської та європейської політики, тобто окремої частини, присвяченої Україні, немає.

У програмному документі демократів йдеться, що Росія «порушує український суверенітет та намагається відновити сфери впливу, підриваючи таким чином американські інтереси». Демократи готові протистояти російській агресії, але, йдеться в програмі, «ми дамо Путіну зрозуміти, що готові з ним співробітничати, коли це в наших інтересах».

В іншому параграфі говориться, що ми, мається на увазі демократи, «будемо продовжувати підтримувати тісні зв’язки з державами, які намагаються посилити власні відносини з НАТО та Європейським Союзом, такими як Грузія та Україна».

Як повідомляє кореспондентка «Голосу Америки», ані згадки про надання Україні зброї, ані про посилення санкцій проти Росії, ані про невизнання анексії Криму в програмному документі Демократичної партії США вона не побачила.

Нагадаємо, що в липні після того, як на зборах комітету платформи Республіканської партії з питань нацбезпеки одним з членів комітету було запропоновано внести поправки щодо збереження або посилення санкцій щодо Росії, посилення підтримки України і «надання летальних оборонних озброєнь», представники кампанії Трампа та партійні делегати, які його підтримують, домоглися виключення з платформи вимоги про «надання летальних озброєнь» і заміни її на «належну допомогу».

Після внесення відповідних змін, пропозицію було успішно проголосовано і положнення щодо України було внесено в офіційну платформу Республіканської партії США на Національному з’їзді республіканців у Клівленді, штат Огайо.

Дивіться також: Ось чому кандидатура Трампа максимально вигідна для Путіна

Ось чому кандидатура Трампа максимально вигідна для Путіна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG