Спеціальні потреби

Національний з’їзд республіканців: заколот противників Трампа провалився


Національний з’їзд Республіканської партії проходить у Клівленді
Національний з’їзд Республіканської партії проходить у Клівленді

КЛІВЛЕНД: Невдалим перший день з’їзду став для тих делегатів, які не підтримують Дональда Трампа. Не вдалася остання спроба антитрампівських делегатів зупинити автоматичне затвердження його єдиним кандидатом у президенти від Республіканської партії. Пропозицію змінити правило, згідно з яким делегати мають голосувати за кандидата, якого вони представляють, вони винесли на голосування всіма делегатами після того, як не вдалося провести цю норму через Комітет з’їзду з правил.

Противники Трампа сподівалися, що деякі з делегатів не стануть за нього голосувати. Але на тлі галасу з боку прихильників Трампа, ця пропозиція була відкинута.

«Я прихав в Клівленд, щоб врятувати Республіканську партію від суїциду, - сказав юрист та делегат від Джона Кейсика з Округу Колумбія Кріс Гаммонд. - Дональд Трамп відштовхує саме ті категорії, які необхідні партії для виграшу на наступних виборах. Після поразки на виборах у 2012-му році Республіканський комітет видав звіт “Зростання та можливості”, де говориться, що ми маємо зосередитися на таких групах населення як жінки, етнічні меншини, особливо іспаномовні. А у Трампа жахливий рейтинг серед цих категорій. Після того як Трамп виграє вибори, інший республіканський кандидат вибори виграти не зможе, бо брендом Республіканської партії стане ворожість до жінок та меншин. Це працює на Трампа, але проти Республіканської партії».

Голова делегації з Округу Колумбія Хосе Каніннгем не сподівався, що Трампа вдасться зупинити - ми хочемо, щоб наш вибір хоча б занотували, говорить він:

«Ми дуже демократичний округ, у нас не сильно підтримали Трампа. Отже ми як делегація дуже хотіли б, щоб хоча б була занотовано, що у нас 10 делегатів – за Рубіо, 9 – за Кейсика».

Дональд Трамп отримав на мільйони більше голосів. Будь-яка спроба йому завадити – контпродуктивна
Реджінальд Ґрант

Але більшість делегатів, присутніх на арені, раділи, що «заколотників» вдалося зупинити.

«Дональд Трамп отримав на мільйони більше голосів. Будь-яка спроба йому завадити – контпродуктивна», - сказав «Голосу Америки» делегат від штату Техас Реджінальд Ґрант.

«Ми всі тут - республіканці і ми маємо об’єднатися та підтримати того кандидата, який в нас є - Дональда Трампа», - заявила рясно вдягнена в партійну символіку делегат з Флориди Кет Ґейтс-Скіппер.

Вечірня програма понеділку була присвячена питанням безпеки та імміграції. Зокрема згадали трагедію в Бенгазі, Лівія, де в результаті нападу на американське консульство загинуло чотири американці, і в якій принаймні республіканці звинувачують Гілларі Клінтон.

Меланія Трамп
Меланія Трамп

Але коронним номером першого дня з’їзду став виступ дружини Дональда Трампа, Меланії, до якого, розповів радник Трампа, вона готувалася півтора місяця. Пориваючи з правилами попередніх з’їздів, коли кандидат з’являвся тільки в заключний день, її особисто представив Дональд Трамп. Говорила Меланія про прекрасну країну Словенію, свою маму, яка прищепила їй любов до краси та моди, та, звичайно, про Дональда Трампа, який, за її словами, є дуже лояльним до своєї дружини, родини, працівників та, за логікою, буде лояльним і до країни.

Згадали під час виступів і про Україну. Зокрема популярна сенатор Джоуні Ернст пригадала, як вона їздила в Радянський Союз за програмою обміну і як українські селяни, з якими вона спілкувалася, говорили з нею про свободу та Америку. Америка має відновити своє лідерство, закликала Ернст.

Ще одна драма розгорталася за межами арени Quicken Loans, де проходить з’їзд. До міста Клівленд з’їхалися тисячі протестувальників. Тільки зареєстрованих протестів - 123. Поки що вони відбуваються без насилля. Профспілка поліцейських звернулася до губернатора штату Джона Кейсика, аби він тимчасово призупинив дію закону, який дає право на вільне носіння вогнепальної зброї. Губернатор сказав, що це виходить за межі його повноважень.

Джон Кейсик, губернатор штату Огайо, та колишній учасник виборчих перегонів, що висловлювався за надання зброї Україні, перебуває зараз в Клівленді, але на територію, де проходить партійний з’їзд, навіть не заходить.

Дивіться також: НАТО не хоче нової «холодної війни»

НАТО не хоче нової «холодної війни». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG