Спеціальні потреби

Місцеві громади підтримують рух фермерів


В умовах індустріалізації та багатомільйонних мегаполісів, все менше людей знайомі з процесом вирощування овочів та фруктів. Не багато американських молодих людей на власні очі бачили, як садять картоплю чи, скажімо, буряки. Тож, аби змінити ситуацію у США набирає обертів рух підтримки фермерів місцевими громадами. У його рамках бажаючі отримують можливість споживати натуральні продукти та ознайомитися з процесом вирощування городини.

Для ферми на заході штату Теннессі – це вдалий рік. Сезон збору врожаю майже закінчився. Власниця ферми Едріен Ґібсон розчищає баштан.
Ґібсон бере участь у програмі підтримки сільського господарства. Програма поєднує фермерів та людей, які прагнуть купувати натуральні овочі та фрукти. Вони заздалегідь платять Ґібсон визначену суму, за що кожного тижня отримують свіжу городину. Пані Ґібсон розповідає:

«У мене двадцять три такі клієнти. Вони фінансово підтримують ферму, за що отримують кошик овочів щотижня, починаючи з травня і закінчуючи у жовтні».

Едріен бере участь у програмі вже сьомий сезон. Однак, цього року співпраця розширилась. Люди, які купують овочі на цій фермі, виявили бажання брати участь у їх вирощуванні та збиранні, – каже вона:

«Чудово, що люди виявляють бажання працювати на фермі, побачити на власні очі цей процес. І це суттєва допомога для нас, адже можна багато зробити за короткий час».

За свою роботу волонтери отримують обід з городини. Лезлі Коллієр, організувала групу охочих допомогти на фермі за допомогою сторінки у соціальній мережі Фейсбук:

«Свіжі продукти корисні для здоров’я. Саме вирощені у такий спосіб овочі я хочу споживати. Допомога на фермі дозволяє мені зрозуміти увесь процес від вирощування городини до приготування їжі».

Лезлі жартома називає своїх однодумців «Банда врожаю». Подібні групи виникають по всій країні, до них, як правило, приєднується молодь, яка мало знайома з сільським господарством, додає Лезлі:

«Приємно бачити, що молоді люди прагнуть відчути цей досвід, а не просто йдуть у крамницю за продуктами, не усвідомлюючи, звідкіля з’являється городина».

Завдяки допомозі цих добровольців, Едріен Ґібсон може собі дозволити також долучитися до програми і допомогти іншим фермерам:

«Оскільки ми все швидко зробили у мене з’явився вільний час. У мене тепер є два зайвих дні, які я можу використати, допомагаючи іншим, все це завдяки цій групі людей».

А для волонтерів та клієнтів ферми це не лише можливість отримувати свіжі, натуральні овочі та фрукти, а й нагода провести вихідні на природі, забувши про щоденні турботи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG