Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон залишила посаду державного секретаря США


П’ятниця, 1 лютого, - останній день Гілларі Клінтон на посаді державного секретаря США. Цього дня вона звернулася до працівників Держдепу з прощальною промовою, а колишній сенатор від штату Массачусетс Джон Керрі прийняв присягу в приватній церемонії, заступивши її на посаді.

Прощатися та підбивати підсумки своєї кар’єри у зовнішній політиці Гілларі Клінтон почала ще на початку тижня. У понеділок вона взяла участь у телемості за участі журналістів та молоді з кількох країн світу. Під час цієї дискусії вона попередила, що загроза релігійного екстремізму в Північній Африці зростає та може вийти за межі регіону:

«Це не те, що було метою «Арабської весни». В регіоні існує велике занепокоєння щодо людей, які використовують насилля з метою насадити власні радикальні погляди замість того, щоб брати участь в політичному процесі».

Відповідаючи на питання, про що вона за останні чотири роки на посаді шкодує найбільше, Клінтон згадала атаку на консульство США в Бенгазі, під час якої загинуло четверо американців:

«Звичайно, я глибоко шкодую про втрату життя американців в Бенгазі. Я важко працюю, щоб такого більше не сталося».

Підсумок свого перебування на посаді Гілларі Клінтон підбила під час виступу в Раді іноземних відносин.

«Сьогодні, після чотирьох років на посаді, після того, як я налітала майже мільйон миль та відвідала 112 країн, моя віра в нашу націю тільки посилилася. І моя віра в наше майбутнє – також», - сказала вона.

В інтерв’ю програмі «Найтлайн» вона захищала рішення адміністрації Обами щодо зовнішньополітичних викликів, зокрема – невтручання в громадянську війну в Сирії.

«Я думаю, що ми активно залучені. До останнього часу не існувало опозиційної коаліції, якій можна було довіряти, і я хочу ще раз підкреслити, наскільки це важливо. Тому що ви не можете навіть намагатися вирішити проблему політично, якщо не існує визнаної усіма сили, яка протистоїть режиму Асада», - пояснила Клінтон.

Гілларі Клінтон, згідно з опитуванням фірми Ґелоп, залишається однією з найбільш популярних жінок в світі. Під час її перебування на посаді США вивели свої війська з Іраку та значно зменшили військову присутність в Афганістані. Також відбулася перенесення стратегічних орієнтирів з Європи на Тихоокеанський регіон. Але сама Клінтон справою свого життя вважає посилення позицій жінок в світі.

«Це безглуздо намагатися будувати сильну економіку чи стабільну демократію і водночас відноситися до половини населення, як до громадян другого сорту в кращому випадку, а то й гірше – як не зовсім до людей. Однак, у багатьох країнах з жінками поводяться саме таким чином. Вони мають дуже мало політичних прав, піддаються насильству, їхнім здоров’ям, а подекуди і життям просто нехтують», - сказала вона.

Але чи побачить Америка першу жінку-президента? Нещодавно при Центральній виборчій комісії був зареєстрований політичний комітет «Готові до Гілларі».
«Мені це лестить. Для мене це велика шана. Я навіть не знала, що такі речі зараз відбуваються. Але я зараз на цьому зовсім не зосереджуюсь. В мене не має планів чи намірів. Я не знаю, що ще я можу сказати, але мені хотілося б просто повернутися до нормального життя», - переконувала Клінтон.

І якщо перспектива ще однієї виснажливої виборчої кампанії в Клінтон ентузіазму не викликає, то сон – зовсім інша справа. Саме це вона робитиме в суботу, в свій першій день у відставці.

«Я сподіваюся, що я спатиму допізна. Я про це думаю, бо це буде перший раз за багато років, коли мені не треба йти в офіс, дотримуватися робочого графіку, взагалі працювати…Це, напевно, триватиме кілька днів, після чого я знову повернуся до роботи над моїми новими проектами», - пообіцяла Гілларі Клінтон.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG