Спеціальні потреби

Клінтон висловила стурбованість останніми звинуваченнями проти Тимошенко


Нові звинувачення Тимошенко називають безпідставними
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Нові звинувачення проти Тимошенко називають безпідставними

У листі, переданому через посла США в Україні Джона Теффта, Гілларі Клінтон висловила підтримку Юлії Тимошенко
Державний депаратмент США підтвердив Голосу Америки, що Гілларі Клінтон надіслала чергового листа відомому українському політв’язню. У листі, переданому через посла США в Україні Джона Теффта, Гілларі Клінтон висловила підтримку Юлії Тимошенко. Теффт і посол ЄС в Україні звернулися до української влади з проханням зустрітись з Тимошенко у в’язниці.

Тим часом дочка Юлії Тимошенко Євгенія намагається відстояти добре ім’я своєї матері. У середу вона зустрілась з генеральним секретарем Ради Європи. Під час зустрічі, за словами одного з лідерів опозиції Сергія Соболєва, який супроводжував Євгенію Тимошенко, йшлося про політичні репресії в Україні, які, як вважають опозиціонери, прямо загрожують життю лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. За словами Євгенії Тимошенко, нові звинувачення проти її матері є абсолютно абсурдними:

«Завжди політичні ув’язнені звинувачуються у кримінальних злочинах, які не пов’язані з політикою. Тому і зараз і пан Пшонка і пан Кузьмін намагаються давати інтерв’ю з власної ініціативи, їздити по всьому світу і звинувачувати мою маму у тому, що вона була причетна до вбивства».

Відомий український юрист та правозахисник Валентина Теличенко, яка представляла інтереси Юлії Тимошенко у Європейському суді з прав людини заявляє, що жодних доказів причетності Тимошенко до вбивства Щербаня немає, а справа є політично замовною:
Завжди політичні ув’язнені звинувачуються у кримінальних злочинах, які не пов’язані з політикою
Євгенія Тимошенко
«Навіть попри те, що повідомлення про підозру все ще не є остаточним документом, за результатами досудового слідства все одно воно надзвичайно суперечливе. Очевидно, що доказів причетності Тимошенко до замовлення вбивства Щербаня не можна знайти сьогодні. Їх не можна було знайти у 2001 році,саме через те її не притягли до відповідальності у цій справі, а зараз їх не можна знайти, бо їх немає, бо я готова, зрештою, сказати, що я переконана, що Тимошенко цього вбивства не замовляла. Ті аргументи про конфлікт інтересів між Щербанем з одного боку і Лазаренком та Тимошенко з іншого виглядають дуже надуманими. Вони можуть мати сенс тільки для того , хто про Щербаня знає виключно в межах представленого Генпрокуратурою. Я дуже чітко бачу політичне замовлення переслідування Тимошенко, яке надійшло напевно з Банкової і його тепер виконують в Генпрокуратурі».

У політичній вмотивованості справи Тимошенко переконаний і політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань:

«Абсолютно очевидна політична мотивація цієї справи. Вона вкладається у той контекст дій української влади. Стосовно і інших українських громадян, стосовно опозиції і, мені здається, що насправді це працює проти того самого Януковича. Це створює дуже погану атмосферу навколо саміту Україна ЄС,який запланований на 25 лютого, відповідно це послаблює позиції Януковича на переговорах з Росією. Ми бачимо що така жага реваншу, фобії, бажання сконцентрувати усю владу в своїх руках, знищити політичного опонента це шкодить і країні в цілому, і самому Януковичу».

Про те, що питання нових звинувачень проти Тимошенко та вибіркового переслідування стануть темою саміту Україна - ЄС, у середу підтвердив посол ЄС в Україні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG