Спеціальні потреби

Тимошенко в критичному стані; її звинувачують у вбивстві Щербаня


Юлія Тимошенко. Фото з сайту www.tymoshenko.ua
Скандал у харківській лікарні «Укрзалізниці». Трьох жінок-депутатів від Об’єднаної опозиції, які провели дві ночі в лікарні разом із Юлією Тимошенко, виштовхали звідти силоміць. Інцидент стався рано вранці у п’ятницю. Як пізніше розповіла журналістам одна з потерпілих депутаток Олександра Кужель, люди в масках увірвалися до кімнати побачень, де на підлозі спало троє жінок, схопили їх і напівроздягнутих витягли на вулицю. «Бритоголові», як їх схарактеризувала Кужель, не зважали на депутатські посвідчення. А одній із депутаток Тетяні Слюз, виштовхуючи її з приміщення, наставили синців, у жінки прихопило серце. Депутат викликала міліцію, щоб заявити про побиття. Наявність синців на її тілі підтвердив головлікар лікарні.

Жінки-депутати, проти яких застосовано силу, зажадали зустрічі з генпрокурором і президентом. Вони пообіцяли також, що поскаржаться в Європейський суд з прав людини.

Своєю чергою, тюремники кажуть, що діяли на законних підставах. Мовляв, депутатки порушили закон, коли відмовились покинути лікарню після закінчення чотирьох годин, відведених на побачення. Просвітницькі бесіди на них не подіяли, і тюремникам нічого не залишалося, як виконати рішення про видворення, прийняте напередодні Дзержинським райсудом Харкова.

А тим часом жінки-депутатки на брифінгу в Харкові повідомили журналістам про те, що бачили в палаті у Тимошенко приховані відеокамери. Як стверджують вони, відеоспостереження ведеться, у тому числі, в душовій і туалеті. Як розповіла Кужель – якщо ввімкнути світло в туалеті, то у лампочці одразу з’являється характерний інфрачервоний вогник, що видає присутність відеокамери. Кужель показала журналістам план-схему палати, намальовану депутатками власноруч, із позначеними на ній місцями розташування видимих та прихованих камер.

Соратниці Тимошенко, які два дні тому приєдналися до оголошеної нею акції громадянської непокори, розповіли також про тяжкий стан здоров’я свого лідера. За їх словами, ув’язнена екс-прем’єрка терпить сильний біль у спині, зовсім не може стати на праву ногу і схудла до 47 кілограмів.

А пізніше цього ж дня тривожну звістку приніс з палати опозиціонерки її захисник Сергій Власенко. Юлія Тимошенко в критичному стані, – заявив Власенко на терміново скликаному брифінгу. Як він розповів, він знайшов Тимошенко у душовій смертельно блідою, і вона його не впізнавала. Такий стан, за його словами, тривав близько двох хвилин.

«Коли я туди зайшов, я думав, що вона померла», – сказав Власенко журналістам.

Натомість головлікар, якого негайно викликав захисник, пояснив цей стан пацієнтки тим, що їй після ранкового інциденту з депутатами давали заспокійливе. Лікарі запевняють: стан здоров’я Тимошенко покращився, причин для хвилювань нема.
Жінки-депутати, проти яких застосовано силу, зажадали зустрічі з генпрокурором і президентом. Вони пообіцяли також, що поскаржаться в Європейський суд з прав людини.

Між тим суд у справі ЄЕСУ вже вкотре перенесли. Цього разу – на 12 лютого. Засідання Київського райсуду Харкова, що розглядає справу, розпочалося о 16 годині у п’ятницю і невдовзі по тому закрилося – через відсутність у залі підсудної Юлії Тимошенко та її захисників. Напередодні екс-прем’єрка письмово заявила, що їхати в суд відмовляється за станом здоров’я. Крім того, як відомо, 10 днів тому опозиціонерка оголосила акцію громадянської непокори, заявивши, що ігноруватиме суд і слідство, доки з її палати не приберуть відеокамери.

Водночас увечері в п’ятницю прогриміла нова сенсація. Юлії Тимошенко офіційно висунуто звинувачення у замовленні вбивства Щербаня. Про те, що слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня завершено, повідомив на брифінгу в Києві генпрокурор Віктор Пшонка.

«Зібрано матеріали досудового слідства, які свідчать про те, що Тимошенко дійсно замовила це вбивство разом із Лазаренком», – заявив Пшонка. Як він повідомив, обвинувачення [в п’ятницю] в другій половині дня було пред’явлено екс-прем’єрці.

Як додав генпрокурор, за цією новою справою, Юлію Тимошенко, яку нині засуджено до 7 років позбавлення волі, може чекати новий строк ув’язнення – довічний.
XS
SM
MD
LG