Спеціальні потреби

Демократи розраховують на прихильність виборців східноєвропейського походження


Дебати кандидатів у президенти - Дональд Трамп і Гілларі Клінтон

Cхвальні висловлювання кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа про Володимира Путіна і суперечливі коментарі з приводу НАТО викликали незадоволення деяких виборців східноєвропейського походження, створюючи нові можливості для демократів у ключових для них штатах перед запланованими на наступний місяць виборами, пишуть Сузен Корнвелл і Аманда Бекер у статті на сторінці інформаційного агентства Reuters.

Ідеться про чималу кількість виборців, про понад 15 мільйонів американців, предки яких прибули до США з Центральної та Східної Європи. Чимала кількість із них живуть у Пенсільванії, Огайо або Флориді, в яких іде запекла боротьба за голоси між Гілларі Клінтон і Дональдом Трампом.

Багато з тих виборців, як правило, в минулому традиційно голосували за республіканських кандидатів, підкреслюють автори статті. Але цим разом ситуація змінилася, чим хоче скористатися кампанія пані Клінтон, підкреслюючи дії Москви на світовій арені, в тому числі анексію українського Криму у 2014 році і агресію на Донбасі.

На других президентських дебатах минулої неділі в Сейнт-Луїсі, Трамп сказав: «Я думаю, що було б чудово, якби ми мали можливість разом з Росією боротися проти ІДІЛ». А минулого місяця, він назвав Путіна кращим лідером, ніж президент США Барак Обама.

У березні Трамп заявив, що створена після війни НАТО – застаріла організація, якій США можуть відмовити у підтримці, але пізніше, у липні, заперечуючи собі, висловив їй свою підтримку.

Росія і НАТО є чутливими темами в Східній і Центральній Європи, а також для деяких американців зі зв’язками в регіоні.

«Ми були абсолютно завмерли ... ми не можемо повірити, заявам Дональда Трампа», - сказав представник Українського конгресового комітету Америки Андрій Добрянський, організації, що представляє інтереси близько мільйона українських американців.

Марина Кухар, американка українського походження зі штату Пенсільванія, яка прибула до Сполучених Штатів у 2000 році, заявила, що їй подобалося багато республіканських ідей. Але в інтерв’ю агентству Reuters вона сказала, що не голосуватиме за Трампа, «тому що він думає, що Путін розумний».

Кампанія Трампа не відповіла на прохання прокоментувати цю заяву.

Виборці східноєвропейського походження відчувають на собі ті самі проблеми, що й решта американців, такі як працевлаштування і стан економіки, і хоча їх число порівняно невелике, демократи звертають на них увагу.

Тому представники команди Клінтон протягом кількох місяців відвідують різні заходи східноєвропейських виборців.

Зовнішня політика Росії останніми роками стала більш напористою, викликаючи напруженість у відносинах зі Сполученими Штатами та їх союзниками з приводу таких питань, як конфлікти в Україні та Сирії, а також присутність військ НАТО в Східній Європі.

І хоча Україна не є членом НАТО, пишуть Сузен Корнвелл та Аманда Бекер, анексія Криму викликала сильну тривогу з приводу російської політики.

Група американців литовського походження була настільки стурбована напруженістю в Східній Європі, де тривають бойові дії між українськими урядовими силами і підтримуваними Росією сепаратистами на Донбасі, що вона просила і отримала минулого тижня неофіційний брифінг у Білому домі. Група відмовилася обговорювати деталі.

Прес-секретар литовсько-американського конгресу Діана Відутіс, сказала агентству Reuters: «Ми були абсолютно шоковані тим, що один з кандидатів брав до увагу можливість відмови від зобов’язань щодо НАТО».

Клінтон порушила ці проблеми під час передвиборчої кампанії в Огайо минулого тижня. Третього жовтня у місті Акрон, в районі якого живуть тисячі американців зі Східної Європи, вона сказала, що в Трампа «дивне захоплення такими диктаторами, як Володимир Путін».

Пані Клінтон сказала: «У нас є багато людей, які живуть в цій частині штату Огайо, які або самі, або їхні батьки чи бабусі й дідусі, прибули з країн, що перебували під гнітом, і ми ніколи не дозволимо цьому статися знову».

Є ознаки того, що Трамп намагається розвіяти тривогу, яку він створив, пишуть Сузен Корнвелл і Аманда Бекер. Недавно він навіть відвідав польсько-американський конгрес в Чикаго, де він запевнив, що, на посаді президента, він буде підтримувати НАТО і безпеку Польщі.

Багато американців українського походження у вугільному районі Пенсільванії, ймовірно підтримають Трампа, який обіцяв відновити вугільну промисловість, сказала професор політології Пенсільванського університету в Куцтавні Пола Голов’як.

Прихильниця Клінтон, Голов’як, яка живе в повіті Люцерн у Пенсільванії, додала: «Тут просто серцевина країни Трампа».

Дивіться також: Виставка, присвячена Революції гідності, відкрилася у штаб-квартирі ООН

Виставка, присвячена Революції гідності, відкрилася у штаб-квартирі ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

XS
SM
MD
LG