Спеціальні потреби

Держсекретар США прибула з візитом у Пекін


У ході свого турне країнами Азії, державний секретар США Гілларі Клінтон прибула до Китаю. На переговорах з китайськими лідерами, вона пообіцяла зайняти жорстку позицію щодо питання вирішення територіальних суперечок в регіоні Південно-Китайського моря.

Клінтон закликає Китай співпрацювати з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) для встановлення кодексу поведінки країн щодо розв’язання суперечок, у намаганнях запобігти дальшим спалахом спорів у цьому багатому на природні ресурси регіоні. Пекін, який заявляє про своє право на майже всю територію Південно-Китайського моря, дотепер відмовлявся підписувати такий документ. Натомість, КНР воліє вирішувати справи з поодинокими претендентами, включно з Тайванем, Філіппінами, В’єтнамом, Малайзією та Брунеєм.

Перед відбуттям з Індонезії до Китаю у вівторок, державний секретар заявила, що країнам Південно-Східної Азії необхідно зайняти об’єднану позицію щодо вирішення суперечок, аби «буквально - заспокоїти бурхливе море». Гілларі Клінтон виступила з такою заявою після зустрічей у Джакарті з президентом Індонезії Сусіло Бамбанґом Юдхойоно і генеральним секретарем АСЕАН Суріном Пітсуваном.
XS
SM
MD
LG