Спеціальні потреби

Держсекретар США знову відправляється в Азію


У четвер, державний секретар США Гілларі Клінтон відправляється до регіону Тихого океану, де розпочне турне шістьма країнами Азії, увага якого, як гадається, зосереджуватиметься на питанні зростаючого впливу Китаю в цьому регіоні.

Клінтон, насамперед, відвідає віддалені острови Кук, де вона стане першим державним секретарем США, який бере участь у щорічному Форумі тихоокеанських островів.

За повідомленням Державного департаменту, на порядку денному переговорів Гілларі Клінтон з лідерами країн стоятиме питання запеклих територіальних суперечок між Китаєм та його сусідами у справі Південно-Китайського моря.

Вашингтон піддає критиці дедалі агресивніше ставлення Китаю до його претензій на острови в регіоні, який багатий на нафту і природній газ.

В опублікованому у четвер коментарі державного інформагентства КНР «Сіньхуа» зазначається, що поїздка Клінтон «має на меті приборкання зростаючого впливу Китаю» у регіоні Тихого океану. У гостро сформульованій редакційній, «Сіньхуа» звинувачує США у навмисному «розпалюванні суперечок» у регіоні і закликає Вашинтон зректися своїх нереалістичних амбіцій правити азійсько-тихоокеанським регіоном і світом.

На думку оглядачів, візит Клінтон – її третій до Азії від травня – свідчить про важливість, яку адміністрації Обами надає своїй політиці «повороту» в бік Азії.

Відео - найголовніше

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
XS
SM
MD
LG