Спеціальні потреби

Державний секретар Клінтон відвідує країни Південно-Східної Азії


Державний секретар США Гілларі Клінтон осудила Північну Корею за затоплення нею південнокорейського військового корабля і заявила, що північні корейці мусять рахуватися з наслідками цього вчинку.

Пані Клінтон осудила інцидент під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Японії Кацуєю Окадою в Токіо у п’ятницю, на початку своїх відвідин трьох країн Південно-Східної Азії. Вона назвала інцидент «актом агресії» і сказала, що Сполучені Штати ведуть консультації з цього приводу з Японією, Китаєм і Південною Кореєю.

Високопоставлений американський дипломат також високо оцінила 50-річний альянс між Вашингтоном і Токіо, який, за її словами, «суттєвий» для врегулювання викликів майбутнього.

Заплановано переговори пані Клінтон з прем’єр-міністром Японії Юкіо Хатоямою. Темою їх дискусії, як передбачалося, мали бути плани переведення бази американської морської піхоти до іншої частини острова Окінава.

Після відвідин Японії держсекретар Клінтон відбуде що Шанхая, де в суботу відвідає американський павільйон виставки Шанхай-Експо. Звідти вона відбуде до Пекіна, де приєднається до інших американських посадовців для спільних дводенних економічних переговорів з представниками Китаю.

В середу Клінтон відвідає Південну Корею, де її розмови, як вважається, залишатимуться у тіні атаки на південнокорейський корабель.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG