Спеціальні потреби

Сі Цзіньпін став офіційним головою Китаю


Лідера Компартії Китаю Сі Цзіньпіна обрано на найвищу державну посаду - президента КНР. Його обранням завершено процес передачі влади в країні.

Сі Цзіньпін був обраний на цю, значною мірою, церемоніальну посаду в ході процедури таємного голосування на сесії Всекитайських зборів народних представників. Його кандидатуру підтримали 2952 депутати і лише один голос був поданий проти. Крім того, він очолив вищий військовий орган країни - Центральну військову рада КНР, а раніше зайняв важливий пост генерального секретаря КПК.

59-річний Сі Цзіньпін замінив на керівних посадах Ху Цзіньтао в ході ретельно контрольованого процесу передачі влади, який відбувається в Китаї щодесять років. На церемонії в четвер член політбюро КПК Лі Юаньчао, який вважається ліберальним реформатором, був обраний віце-президентом КНР. Очікується, що в п'ятницю Лі Кецян буде призначений прем’єр-міністром.

Сі Цзіньпін пообіцяв відновити економіку країни, скоротити забруднення навколишнього середовища і боротися з корупцією в партійних лавах.
XS
SM
MD
LG