Спеціальні потреби

Генсек Піднебесної - політичний потрет Сі Цзіньпіна


Генсек Піднебесної - політичний потрет Сі Цзіньпіна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
Direct link

Генсек Піднебесної - політичний потрет Сі Цзіньпіна

У Китаї відбувається зміна влади. На XVIII з’їзді Комуністичної партії країни, її новим генеральним секретарем обрано віце-президента країни Сі Цзіньпіна. На початку наступного року Сі перебере на себе і обов’язки президента Китаю, які буде виконувати десять років.

Ще донедавна ім‘я Сі Цзіньпін було мало відомим за кордонами Китаю. Лише протягом останнього року Сі почав з’являтись у міжнародних новинах і навіть відвідав Сполучені Штати.
Батько нового лідера Китаю, був одним з героїв китайської революції. Однак, свого часу попав у немилість Мао Дзедун
а Наприкінці шістдесятих Сі Цзіньпіна відправили жити з Пекіна у віддалене село, у рамках програми змужніння міської молоді.

Розповідає професор Університету Макау Ван Цзяньцей:

«Його батька засудили під час культурної революції. У результаті постраждав і Сі, його заслали піднімати село».

У п’ятнадцятирічному віці Сі опинився у селі Лянцзяхе провінції Шаньсі.

Тепер його фотографії прикрашають будинок сільського секретаря компартії.

Місцевий мешканець Ші Юйдун пам’ятає Сі ще з того часу, і покладає на нього великі надії:

«Мені здається, оскільки він піднявся по кар’єрних сходинках з самого низу, він розуміє проблему корупції. Тож сподіваюсь, він щось зробить у цьому напрямку».

Сі Цзіньпін відслужив в армії, а згодом став керувати провінцією Фуцзянь. Цей досвід зміцнив його кар’єру і зробив популярним у народі. На думку професора дипломатії з Пекінського Коледжу міжнародних відносин Сюн Чжіюня, любов народу до нового лідера, залежить від того, яку політику буде сповідувати Сі:

«Неважливо подобається він людям сьогодні чи ні. Він буде президентом Китаю. А от чи сподобається народу його політика, поки важко сказати».
«Мені здається, оскільки він піднявся по кар’єрних сходинках з самого низу, він розуміє проблему корупції. Тож сподіваюсь, він щось зробить у цьому напрямку».
Ші Юйдун

Враховуючи масштаби країни та сповільнення економічного розвитку Китаю, експерти переконані, що Сі Цзіньпіну доведеться проводити довгоочікувані реформи.

Радник китайського уряду Роберт Лоренс Кун каже:

«Можливо, вперше, не проводити реформи загрожує більшим ризиком ніж проводити. Це абсолютно безпрецедентна ситуація, і я думаю, як лідери Китаю загалом, так і Сі Цзіньпін, зокрема, усвідомлюють це. Питання, як краще провести ці реформи? Сі не запальний революціонер, він дуже обережний, за життя він отримав репутацію людини, яка шукає мир і порозуміння між різними фракціями. Однак, я думаю він розуміє необхідність проведення реформ».

Більшість експертів сходяться на думці, що без проведення справжніх реформ, Китай не зможе підтримувати теперішні темпи розвитку своєї економіку і ніколи не стане справжньою супер потугою у світі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00
XS
SM
MD
LG