Спеціальні потреби

Відбулася японсько-китайська зустріч для обміркування справи спірних островів


Територіяльна суперечка між Китаєм і Японією не дає ознак пом’якшення, незважаючи на переговори міністрів закордонних справ обох країн.

Офіційне китайське інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що міністр закордонних справ КНР Ян Цзечі «повторив позицію Китаю» щодо спірних островів у Східно-Китайському морі під час переговорів, які відбулися за лаштунками сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Його японський колега Коїтіро Гемба, який охарактеризував атмосферу одногодинної зустрічі як «важку», попередив, щоб Китай був стриманий, якщо йдеться про справу островів, які японці називають Сенкаку, а китайці – Дяою.

Це перша зустріч на міністерському рівні між Китаєм і Японією з часу, коли Токіо повідомило, що воно придбає деякі з цих островів від приватного японського власника.

Гостра територіальна суперечка між КНР і Японією вже вплинула на економічні відносини між ними. Чимало китайців відмовляються від японського виробництва товарів. В середу японські автомобільні компанії повідомили, що «Тойота» і «Ніссан» скорочують виробництво авто в Китаї з приводу меншого попиту.
XS
SM
MD
LG