Спеціальні потреби

У Китаї стрімко зростає рівень інфляції


В Пекіні покупці купують черевики на розпродажі. Станом на квітень 2011-го споживацькі ціни в Китаї зросли на 5.4 відсотка, а харчові продукти - на 11.7 відсотка.
В Пекіні покупці купують черевики на розпродажі. Станом на квітень 2011-го споживацькі ціни в Китаї зросли на 5.4 відсотка, а харчові продукти - на 11.7 відсотка.

Попри заяви Китаю про те, що його економіка продовжує стрімко зростати, у березні рівень інфляції в країні досяг найвищого рівня за два з половиною роки.

У п’ятницю уряд найбільш густонаселеної країни світу доповів про зростання економіки на 9,7% за перший квартал 2011-го року. Таким чином, темпи зростання китайської економіки зменшились лише на десяту частину порівняно з останнім кварталом 2010-го року.

Зростання економіки відбувається паралельно із загрозливим зростанням цін на продовольчі товари, яке відбувається, незважаючи на запроваджені урядом кроки з метою сповільнення інфляції.

Порівняно з минулим роком, вартість життя в Китаї у березні зросла на 5,4%. Зокрема ціни на продукти зросли на 11,7%. Для порівняння, у лютому річний рівень інфляції становив 4,9%.

Китайська влада бачить у зростанні цін на продовольство певну загрозу політичній стабільності. Ціни на продукти харчування є надзвичайно чутливою темою для країни, де бідніша частина населення витрачає до половини своїх прибутків на їжу.

Уряд Китаю вже заявив, що контроль цін є головним пріоритетом у 2011-му році, а прем’єр-міністр країни пообіцяв, що влада продовжуватиме докладати всіх зусиль для контролю цін для споживачів. За його словами, уряд повинен «майстерно» збалансувати кроки спрямовані на стимулювання економіки та боротьбу з інфляцією.

XS
SM
MD
LG