Спеціальні потреби

Сі Цзіньпін: Китай проти втручання в справи інших країн


Cі Цзіньпін
Cі Цзіньпін
Президент Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін заявив європейським лідерам, що Пекін проти втручання в справи інших країн, проте утримався від прямої критики на адресу Росії у зв'язку з її анексією Криму.

Сі Цзіньпін також запевнив, що Китай залишається близьким союзником Європи і зацікавлений в мирі і процвітанні регіону. Завершуючи своє європейське турне виступом у бельгійському місті Брюгге, китайський лідер зазначив, що вважає відносини Китаю з Євросоюзом пріоритетом для Пекіна, похваливши ЄС за його відданість ідеї збереження миру, до чого також прагне і Пекін.

Сі Цзіньпін - перший китайський лідер, який відвідав штаб-квартиру ЄС у Брюсселі. Він запевнив, що для Пекіна вкрай важливо забезпечити невтручання в справи інших держав. Хоча конкретних заяв на адресу Росії в його виступі не було, він, за ознаками, мав на увазі Москву, яка хоче розпочати поставки природного газу в Китай.

Пекін проявляє велику обережність, щоб не опинитися втягнутим у протистояння між Росією і Заходом через Україну, проте Сі Цзіньпін дав зрозуміти, що його країна не має наміру підтримувати російську агресію в Україні.

«Китай дотримується політики миру. Китай твердо вірить в принцип невтручання в справи інших країн», - заявив він.
XS
SM
MD
LG