Спеціальні потреби

НАТО не виключає можливості створення постійних баз у Східній Європі


У вівторок НАТО визначиться з новими заходами щодо зміцнення східноєвропейських країн, стурбованих російською анексією Криму, і підсилення збройних сил України.

За словами дипломатів, міністри закордонних справ країн НАТО будуть розглядати різні варіанти: від активізації військових навчань і розміщення додаткових військових підрозділів у східноєвропейських країнах, що входять до складу Альянсу, до створення постійних баз НАТО в цих країнах – крок, який Москва вважатиме провокацією.

Це перша зустріч міністрів 28 країн Альянсу в Брюсселі з часу російської військової окупації і анексії українського Криму, що викликало найсерйознішу кризу між Сходом і Заходом після «холодної війни».

США та їхні союзники дали ясно зрозуміти, що не надсилатимуть своїх військовослужбовців в Україну, яка не входить до НАТО. У той же час вони намагаються запевнити занепокоєних членів НАТО у Східній Європі, особливо колишні радянські республіки, що Альянс їх захищатиме.

США збільшили кількість американських літаків в натовських патрулях, що ведуть спостереження за повітряним простором країн Балтії, і розширили програму запланованих раніше навчань з ВПС Польщі.

Посол США в НАТО Даґлас Лут заявив, що міністри, серед яких буде держсекретар США Джон Керрі, обговорять додаткові заходи, які повинні заспокоїти східноєвропейських членів Альянсу.

З 1999 року, коли до НАТО вступили перші колишні члени Варшавського договору, Альянс добровільно утримувався від створення постійних баз у Східній Європі.

Водночас Польща і Румунія погодилися розмістити у себе елементи системи протиракетної оборони США. Крім того, країни НАТО, по черзі, здійснюють патрулювання повітряного простору країн Балтії.

Високопоставлений дипломат НАТО повідомив, що кримський криза, ймовірно, стане приводом для дискусії про створення постійних баз.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG