Спеціальні потреби

Керрі: ніяких рішень щодо України без України


Джон Керрі і Сергій Лавров перед початком переговорів у Парижі, 30 березня 2014 року
Джон Керрі і Сергій Лавров перед початком переговорів у Парижі, 30 березня 2014 року
Державний секретар США Джон Керрі, виступаючи в ніч на понеділок перед журналістами після переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим про Україну, наголосив, що Вашингтон не прийме ніякого рішення, яке не було б досягнене з участю нинішнього легітимного уряду самої України.

«Принцип ясний: ніяких рішень щодо України без України», – сказав він.

Керрі також заявив, що дійшов із Лавровим згоди щодо того, що найкращим виходом із кризи має бути дипломатія.

Він повторив позицію США, що дії Росії щодо українського Криму незаконні і нелегітимні.

Керрі згадав про близько 40 тисяч російських військових, які, за оцінками Вашингтона, нині розташовані недалеко від кордонів України: за його словами, вони нині перебувають на російській землі, але США вважають їхнє перебування там за провокативне. Він додав, що США висловили глибоке занепокоєння розташуванням цих військ, які, сказав Керрі, створюють атмосферу страху й залякування.

Будь-який прогрес щодо України мусить включати відведення цих військ, заявив держсекретар.

Переговори спершу сам-на-сам, а потім разом із делегаціями протривали в резиденції посла Росії у Франції в Парижі за зачиненими дверима чотири години.

Раніше в неділю в інтерв’ю на державному російському «Першому каналі» телебачення Лавров заявляв, що Москва пропонує спільно зі США і ЄС сформулювати загальні заклики до влади в Києві, зокрема, до створення такої нової Конституції України, яка б гарантувала, серед іншого, її федеративний устрій, позаблоковий статус і державний статус російської мови. У Києві у відповідь наголосили, що ці ультиматуми Москви свідчать: Росія діє в Україні як агресор, якому потрібне не врегулювання, а повна капітуляція, розкол і знищення української державності

Задля цієї зустрічі Керрі в суботу, повертаючись до США з візиту до Саудівської Аравії, наказав розвернути літак і повернутися до Франції.

Про зустріч домовилися у принципі президенти США і Росії Барак Обама і Володимир Путін у перебігу телефонної розмови, що відбулася у п’ятницю.

Під час тієї розмови Обама закликав Путіна дати письмову відповідь на попередні пропозиції США щодо врегулювання української кризи, а також утримуватися від провокацій на кордоні з Україною, припинити нарощування там військових сил, а також погодитися на співпрацю з урядом України задля деескалації кризи. Обама також підтвердив, що США рішуче виступають проти дій, які Росія вже вчинила на порушення суверенітету і територіальної цілісності України. У Кремлі ж натомість повідомили, що Путін усе твердив Обамі про «невпинний шабаш екстремістів, які безкарно здійснюють акти залякування мирних жителів, владних структур, органів правопорядку» в різних регіонах України і в Києві.

Представники керівництва Росії, повідомляючи про свої переговори щодо становища в Україні з представниками Заходу, щоразу заявляють про «шабаші екстремістів, неонацистів і бандерівців», які начебто охопили всю Україну й боротьба з якими нібито є головним завданням світу. Західні керівники, зі свого боку, в першу чергу наголошують на незаконних діях Росії, яка на порушення всіх норм міжнародного права вторглася до українського Криму, а потім анексувала його.
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG