Спеціальні потреби

Китай збільшує присутність поліції в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі


Сіньцзян-Уйгурський автономний район
Сіньцзян-Уйгурський автономний район

Китай повідомив, що в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі буде збільшено кількість поліції, щоб взяти під контроль величезну кількість мігрантів і придушити те, що Пекін називає незаконною релігійною діяльністю.

Офіційне інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що вісім тисяч додаткових поліцейських патрулюватимуть села в північно-західному районі країни.

Посилаючись на регіонального службовця Комуністичної партії, агентство каже, що цей крок має на меті «консолідувати тривалий мир і соціальну стабільність у регіоні».

Сіньцзян-Уйгурський автономний район є батьківщиною мільйонів традиційних мусульман – уйгурів. Багато уйгурів, які розмовляють тюркською мовою, виступають проти поточного напливу до регіону етнічних китайців хань.

У 2009 році уйгури збунтувалися проти китайців хань в адміністративному центрі провінції місті Урумчі. Тоді загинуло приблизно 200 людей, більшість із ник – уйгури.

Китайські органи влади також збільшили присутність своєї поліції у південно-західній провінції Сичуань, щоб придушити протести етнічних тибетців проти міграції китайців у традиційно тибетські райони. Очевидці і тибетські угруповання на вигнанні кажуть, що в провінції протягом останніх двох тижнів загинуло щонайменше семеро людей і десятки отримали поранення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG