Спеціальні потреби

У Чилі – «завдання виконано!»


У Чилі – «завдання виконано!»
У Чилі – «завдання виконано!»

Усіх 33 чилійських гірників, які опинилися в підземній пастці 5-го серпня, визволено.

Гірників піднімали з глибини понад 600 метрів, по-одному, у спеціально сконструйованій металевій капсулі. На поверхні їх зустрічали як родичі, так і президент Чилі Себастьян Піньєра.

Останнім, під бурхливі оплески і радісні вигуки, підняли 54-річного начальника зміни Луїса Урзуа. Йому завдячують те, що він намагався заспокоювати гірників і допоміг їм пережити ці перші дні під землею, коли ніхто на поверхні не знав, що вони вижили і відтак, як їх звідти визволити.

Коли останній із шести рятувальників, яких опустили в шахту для підйому гірників, залишав аварійний відсік, де перебували гірники, він повернувся до відеокамери і вклонився. Рятувальники тримали плакат із написом «ЗАВДАННЯ ВИКОНАНО».

Трансляцію операції з порятунку завалених гірників спостерігали в прямому ефірі не лише у Чилі, але і в багатьох країнах світу. Операція тривала 22 години.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG