Спеціальні потреби

У Чилі почали бурувати тунель для порятунку 33 гірників


У Чилі розпочалились бурові роботи для прокладення тунелю, щоб врятувати 33 гірників, заблокованих під землею вже понад три тижні.

Спочатку інженери зроблять пробний отвір невеликого діаметру – близько 33 сантиметрів. А відтак за допомогою більшого свердла цей отвір буде розширено настільки, щоб могти опустити вниз рятувальну капсулу і підняти гірників на поверхню.

Шахтарі братимуть участь у власному порятунку, усуваючи каміння, що падатиме вниз під час буріння тунелю.

Міністр гірничодобувної промисловості Чилі Лоренс Голборн однак попереджає, що роботи пов’язані з рятуванням шахтарів триватимуть приблизно 3-4 місяці, хоч за підрахунками деяких інженерів це може статись вдвічі швидше.

Уряд Чилі також звернувся за допомогою до Національного управління з аеронавтики і дослідження космосу США. Керівництво NASA запевнило, що воно неодмінно допоможе у втримуванні гірників у доброму здоров’ю і настрою до часу звільнення їх з пастки.

Через невеликий отвір шахтарям передають воду, рідке харчування та інші припаси.

Гірники були засипані 5серпня, коли обвалилась частина шахти в якій вони добували золото і мідь. Перший контакт з ними встановлено 22 серпня. Упродовж 17 днів шахтарі виживали на пайку розрахованому лише на 48 годин у випадку якось нещастя.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG