Спеціальні потреби

У США посилюють боротьбу з дитячим ожирінням


У США кожна третя дитина страждає від зайвої ваги. В рамках кампанії за здоровий спосіб життя адміністрація президента Обами нещодавно проголосила вересень місяцем усвідомлення проблем дитячого ожиріння. Активну роль в зусиллях збудити свідомість дітей та їх батьків відіграє перша леді Мішель Обама.

Завдяки кампанії, американські школярі тепер мають додатковий предмет – засвоєння навиків здорового способу життя. Це – частина кампанії проти дитячого ожиріння. Мішель Обама закликає Конгрес схвалити закон, який би зобов’язував шкільні їдальні підпорядковуватись вимогам змінених рекомендацій щодо правильного харчування. Пропонованим законом також передбачається збільшення федерального фінансування програм шкільної їжі.

В лютому перша леді розпочала кампанію боротьби з дитячим ожирінням. Вона зокрема зверталась до афро-американських та іспаномовних громад. Близько 40% чорношкірих дітей мають зайву вагу, або страждають на ожиріння. Мішель Обама закликала батьків і лідерів громад включитись в кампанію:

«Необхідні зусилля таких, як ви – лідерів громад,місцевих активістів, щоби домогтись змін, які вплинуть на життя наших дітей».

Нещодавнє дослідження в штаті Массачусетс вказує на серйозність проблеми. 17% дітей штату мають зайву вагу і 17 – ожиріння. Ці дані свідчать, що в багатьох дітей шкільного віку можуть розвинутись серйозні хвороби.

Винятком є Арлінґтонська школа старших класів в Массачусетсі. Рівень ожиріння тут найнижчий у штаті. Тут є відділ здорового способу життя, який очолює Синді Боуер.

«Наш персонал слідкує, щоби учні споживали фрукти і овочі. Ми практично не маємо смажених продуктів і пропонуємо обезжирене молоко».

Спеціалісти радять батькам обговорювати з дітьми переваги здорового способу життя. Водночас вони наголошують, що батьки самі повинні служити позитивним прикладом. Дитячий психолог Марґарет Ричардс говорить:

«Дітям буде легше, якщо батьки служитимуть прикладом. Якщо сказати дітям: треба їсти от ці продукти і робити от такі фізичні вправи – але самим не слідувати цим порадам – то дітям важко їх дотримуватись».

Мішель Обама також вважає, що ресторани повинні обмежити кількість жирної їжі.

«Таким же чином, як нам вдалось сформувати уподобання наших дітей до висококалорійної і нездорової їжі, з незначною наполегливістю і винахідливістю можна привити їм і смак до якісної здорової їжі», – каже перша леді США.

Експерти говорять, що витрати на запобігання ожирінню є корисними, враховуючи, у скільки обходяться пов’язані хвороби. В нещодавньому звіті Брукінґського інституту сказано, що витрати на медичне обслуговування дітей із ожирінням становлять понад 14 мільярдів доларів на рік.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG