Спеціальні потреби

Програма Буша зупинила епідемію СНІД в Африці


10-го липня у Вашингтоні обговорюватимуть «Екстрений план президента з полегшення ситуації в галузі СНІДу».

У певний час в Африканських країнах на південь від Сахари від СНІДу помирало стільки людей, що Рада Безпеки ООН побоювалася, що ситуація у регіоні може дестабілізуватися, якщо не буде зроблено рішучих кроків у боротьбі з цією проблемою. У відповідь, тодішній президент США Джордж Буш у 2003-му році створив організацію: «Екстрений план президента з полегшення ситуації зі СНІДом».

Створена Бушем організація сповільнила поширення СНІДу на Африканському континенті в районі Сахари.
Програма започаткована Бушем надала гроші для лікування, а також провела роз’яснювальні роботи в країнах, які чи не найбільше були уражені СНІДом. Завдяки президенстській програмі, жителі цих держав можуть безкоштовно здати кров на аналіз. Програма набула популярності. Сьогодні вона продовжує працювати і при президентові Обамі.

Три роки тому, під час візиту державного секретаря США у клініку у південній Африці, яка працює завдяки програмі, Гіларі Клінтон зустрічали діти. Жінка, яка лікувалася завдяки програмі, подякувала Клінтон особисто.

Координатор програми, посол Ерік Ґузбі говорить, що програма має декілька сильних сторін.

"Ми почали спостерігати зменшення смертності серед вагітних жінок та дітей. Перед пологовий огляд став доступнішим, з’явилося більше чистої донорської крові", - каже Ерік Ґузбі.

Виступаючи нещодавно у Вашингтоні доктор Ґузбі сказав, що успіх програми зводиться до кількох основних речей: країни, які отримують допомогу, погодилися взяти відповідальність за здоров’я своїх громадян особливо тих, хто потрапив під найбільший ризик. Доктор також говорить, що країни повинні подолати свої соціальні та культурні перепони, які не дають розвиватися програмам боротьби з ВІЛ/СНІД.

На сьогодні США уже підписали угоду про партнерство з 22-ма країнами, що розвиваються. Однією з останніх була Гаїті, з якою угода була підписана щойно у червні. Таким чином США намагаються притримуватися наміченого 5-річного плану, який мав би допомогти взяти СНІД під контроль. Як і в Африці, на Гаїті програма надає гроші для роботи медиків та проведення освітніх програм. Посол Ґузбі говорить, що така відповідь проблемі ВІЛ/СНІД майже кардинально виправити показники смертності в багатьох країнах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG