Спеціальні потреби

Напередодні візиту Обами до Бірми влада звільнила кількохсот в’язнів


Активісти применшують значення рішення влади Бірми звільнити кількохсот в’язнів, називаючи це трюком, аби заручитися політичною підтримкою напередодні візиту до країни президента США Барака Обами.

У четвер, державні засоби масової інформації повідомили, що президент Тейн Сейн вирішив амністувати 452 в’язнів з метою сприяння двостороннім відносинам між США та Бірмою. Влада зазначила, що серед звільнених будуть і дисиденти. Проте активісти і правозахисні організації сказали, що поки що вони не чули про будь-якого звільненого за амністією політичного в’язня.

Представник продемократичного молодіжного руху Моу Твей заявив, що обіцянкам, зробленим бірманським урядом, не слід довіряти.

Барак Обама відвідає країну у понеділок 19 листопада з першим в історії США візитом до Бірми чинного президента. Візит американського керівника, здебільшого, розглядається як схвалення Білим домом демократичних реформ, запроваджених у Бірмі протягом останніх 18 місяців.

Як очікується, президент Обама зустрінеться з лауреатом Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, яку було звільнено після майже 15 років під домашнім арештом. Це - дало їй можливість взяти участь у політичному процесі країни. Аун Сан Су Чжі було обрано до парламенту Бірми у квітні цього року.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG