Спеціальні потреби

Бірма переживає туристичний бум


Протягом п’ятдесяти років військової диктатури потрапити до М’янми в якості приватного туристу було практично неможливо. Ситуація докорінно змінилась після проведення у 2010 році парламентських виборів, вступу в дію нової Конституції та звільнення з-під домашнього арешту демократичного лідера Аун Сан Су Чжі. Зараз М’янма належить до переліку нових, екзотичних місць для туризму.

Цього тижня в Рангуні двадцять молодих жінок змагались за титул “Міс туризм - М’янма 2012” у конкурсі краси, організованому Радою туризму для приваблення в країну іноземних туристів.

Секретар ради Кьяв Хтун каже, що заклик до впровадження політики «відповідального туризму» в країні демократичним лідером Аун Сан Су Чжі минулого року дав новий поштовх розвитку індустрії.

«До 2010 року вона не підтримувала приїзд іноземних гостей до М’янми, втім після 2010 вона змінила свою позицію і запрошує людей до нашої країни», - говорить урядовець.

Після звільнення Аун Сан Су Чжі з-під домашнього арешту кількість туристів, які приїжджають до Бірми, подвоїлася. За прогнозами експертів їхня кількість продовжуватиме зростати на 30 відсотків щорічно.
Політична ізоляція Бірми протягом довгого часу була причиною непопулярності країни серед туристів. Сьогодні ж навпаки, той факт, що Бірма тривалий період була закритою, приваблює іноземних гостей. Попри проголошені демократичні реформи, деякі туристи досі обережні, відвідуючи Бірму.

«Мене цікавить політична ситуація тут. Щоправда вголос сказати ім’я Сан Су Чжі я досі боюся. Більшість японських газет пишуть, що М’янма залишається небезпечною країною», - каже туристка з Японії Марі Накоґава.

Готелі в Бірмі зараз заброньовані на кілька місяців вперед, у деяких з них гості платять подвійні ціни. Приваблює Бірма не лише туристів. Алекс Рузер - менеджер фешенебельного готелю «Савой».

«Країна відкривається. Закони про іноземні інвестиції змінюються, так що тепер багато іноземців можуть інвестувати свої капітали. Почали відкривати своє філіали іноземні компанії, так що країна поступово з’являється на карті світу», - зауважує він.

А пересічних туристів приваблюють в Бірмі як стародавні принади, як то ця відома Шведагонська пагода, так і демократичні зміни, які переживає зараз країна.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG