Спеціальні потреби

Нобелівській лауреатці дозволили залишити Бірму


У червні Аун Сан Су Чжі побуває в Норвегії та Британії, де жила до 1988-го року.

Бірма видала паспорт лідеру місцевої опозиції Аун Сан Су Чжі, та вперше за чверть сторіччя дозволила їй покидати країну.

Представник партії Національна ліга за демократію, яку очолює Сан Су Чжі, заявив, що паспорт вручили у вівторок у столиці Бірми, місті Рангун. Паспорт буде дійсним протягом трьох років.

Таким чином, Сан Су Чжі отримала можливість відвідати Європу у червні, щоб нарешті особисто отримати Нобелівську премію миру.

Очікується, що Аун Сан Су Чжі також відвідає Британію, де вона довгий час жила разом з чоловіком та двома синами перед поверненням до Бірми у 1988-му році.

У Бірмі Сан Су Чжі опинилась у центрі політичних процесів. Військова хунта, яка контролювала Бірму до 2011-го року, протягом останніх двох десятиліть утримувала її під домашнім арештом. Протягом цього часу активістка відмовлялась покидати країну, коли мала таку нагоду, побоюючись, що їй буде заборонено повторно в’їхати до Бірми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG