Спеціальні потреби

Тамерлана Царнаєва виганяли з мечеті у Бостоні


Два брати чеченського походження, яких підозрюють у скоєнні теракту під час Бостонського марафону, ходили до мечеті у Кембриджі. Старшого брата, який загинув під час затримання, згадують як людину, яка мала радикальні релігійні погляди та критикувала всіх тих, хто сповідав іслам.

Кількість фотографій із зображенням підозрюваних шокує. Всі ці знімки зроблені пересічними вболівальники, які прийшли підтримати бігунів. На одній з фотографій можна навіть побачити рюкзак, де, на думку поліції, і була схована одна з начинених вибухівкою скороварок.

Тепер дев’ятнадцятирічний Джохар Царнаєв одужує у бостонській лікарні від отриманих під час затримання поранень. У разі визнання його винним у використанні зброї масового ураження, за федеральним законом, йому загрожує смертна кара. Його старший брат Тамерлан загинув через чотири дні після теракту під час втечі від поліції.

Тимчасом стають відомими нові факти життя братів. Тамерлан ходив на п’ятничну молитву у кембриджську мечеть на околицях Бостона, іноді він приходив сюди і на щоденні відправи. Представники мечеті кажуть, що у минулому він двічі влаштував скандал, вступивши в суперечку з духівниками, перший раз з приводу Дня подяки, а потім Дня Незалежності. Остання його суперечка в мечеті стосувалась постаті Мартіна Лютера Кінга молодшого.

Говорить член Ради директорів мечеті та ісламської громади Бостона Анвар Казмі:

«Людина, яка читала проповідь, провела паралель між Мартіном Лютером Кінгом та пророком Мухаммедом, як вони обидва надихали людей. Тамерлан обурився, скочив і почав заперечувати».

Представники мечеті кажуть, що Тамерлан назвав проповідника невіруючим, людиною, яка отруює свідомість людей. Прихожани заступились та попросили його піти, що він і зробив.

На сторінці, як припускають, Тамерлана, в Ю-тюбі розміщено відео, яке пропагує джихад.

Обидва брати жили в Дагестані перед тим, як іммігрувати до Сполучених Штатів. Його батьки досі мають там нерухомість. За словами американських офіційних осіб, торік Тамерлан побував у Дагестані. Цей регіон є базою бойовиків, які намагаються створити ісламістську державу, тому місцеві жителі звикли до щоденних проявів насильства.

Сусідка Царнаєвих Галя Сулейман живе біля будинку батька братів. Вона каже:

Стають відомими нові факти життя братів. Тамерлан ходив на п’ятничну молитву у кембриджську мечеть на околицях Бостона, іноді він приходив сюди і на щоденні відправи. Представники мечеті кажуть, що у минулому він двічі влаштував скандал, вступивши в суперечку з духівниками.
«У нас постійно щось вибухає, тут повсюди злочинці. А Царнаєвих я знаю як гарних сусідів. Більш нічого я не знаю про них».

Анвор, мусульманин-активіст, який не хотів показати свого обличчя на камеру, каже, що не розуміє, чому мішенню свого теракту брати обрали бостонських марафонців:

«Ні іслам, ні радикальний іслам, ні суфізм, чи, навіть, закон шаріату не виправдовують того, що сталося у Бостоні. Цього виправдати просто не можна».

Інші кажуть, що Сполучені Штати повинні змінити підхід до проблеми, щоб запобігти повторенню таких атак. Райян Мауро, який поспілкувався з Голосом Америки по Скайпу, представляє організацію, яка пропагує релігійну терпимість:

«Ми повинні зосередитись більш на ідеології, а не тактиці. Поки ми не подбаємо про саму ідеологію, поведінка ісламістських терористів по всьому світу лише ставатиме більш агресивною».

А поки американські правоохоронці продовжують встановлювати, чи діяли брати Царнаєви без сторонньої підтримки і чи отримали десь спеціальну підготовку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG