Спеціальні потреби

Чому в Україні не можливий «путінський» сценарій


Чому в Україні не можливий «путінський» сценарій
Чому в Україні не можливий «путінський» сценарій

Минув рік від обрання Віктора Януковича Президентом України. Його прихильники кажуть, що він дав країні із 46-мільйонним населенням стабільність. Критики зауважують, що він штовхає країну до авторитаризму подібного до Росії.

Доля найбільшої після Росії країни пострадянського простору тепер знаходиться в руках проросійськи налаштованого консерватора Віктора Януковича.

Організація Дім свободи вже понизила статус України з «вільної» до «частково вільної». Репортери без кордонів перемістили Україну на 42 сходинки вниз аж на 131 місце.

Наталія Лігачова, яка представляє ініціативу «Стоп цензурі» каже, що головним запозичення українського уряду у Росії є прагнення цензурувати та монополізувати інформацію на телебаченні, одночасно утискаючи свободу друкованих та Інтернет-видань.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Волошин каже, що значна кількість журналістів та правозахисників в Україні були прихильниками Помаранчевої революції. Зміна влади стала для них шоком:

«Коли живеш в хаосі, політичному хаосі, в якому жили ми п’ять років, то будь-яке обмеження цього хаосу видається, особливо журналістам, наступом на свободу слова».

Українським дипломатам все частіше доводиться виправдовуватись. Нещодавно посольство США в Україні попередило президента Януковича про неприпустимість вибіркового переслідування політичних опонентів. А Європейський Союз дав зрозуміти, що демократія є головною умовою підписання угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.

Втім це не завадило чинному уряду розпочати розслідування щодо колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та міністрів її уряду за рядом звинувачень.

Сама Юлія Тимошенко вважає, що Янукович прагне оточити країну залізною завісою і сповідає радянські цінності. Вона називає Януковича тираном.

«Перший рік його президентства це не рік початку реформ, або трансформації, або стабілізації. Це рік початку краху авторитарної системи, яку він представляє», – сказала Юлія Тимошенко в інтерв’ю «Голосу Америки».

Речник МЗС Олег Волошин каже, що політики з уряду Тимошенко є фігурантами розслідувань корупційних справ:

«Про яке політичне переслідування можна говорити? Її рейтинги зростають, вона проводить зустрічі із виборцями, спілкується із журналістами, дає інтерв’ю».

Тим часом українці запитують, чи не прагне Янукович перетворити Україну на подобу Росії Володимира Путіна. Це питання не турбує російського журналіста Євгена Кисельова. В Києві він веде політичне ток-шоу. Для нього Україна схожа на Бельгію та Канаду – країни настільки розділені лінгвістично та етнічно, що це унеможливлює саму можливість уряду сильної руки.

«Той факт, що Україна є сукупністю різних регіонів, груп, релігій, інтересів – є благословенням для цієї країни. Не думаю, що сценарій Путіна можливо втілити в Україні», – каже Кисельов.

За прогнозами Кисельова, Янукович зіткнеться з потужними кандидатами від опозиції на наступних президентських виборах, які відбудуться за 4 роки. Кисельов не впевнений, що тоді перемога буде за Януковичем.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG