Спеціальні потреби

Комерційна авіація починає оговтуватися від кризи


Міжнародна авіавиставка «Фарнборо», що відбувається кожних два роки у Великобританії, є престижним у світі форумом, на якому демонструються нові зразки авіакосмічної промисловості. Комерційна авіація, яка останніми роками зазнавала великих збитків, цього року, як виглядає, починає оклигуватися, про що свідчать підписані мільярдні контракти на закупівлю нових літаків.

Зіркою міжнародного авіавиставки «Фарнборо - 2010» став новий пасажирський лайнер американського гіганта Боїнг-787 «Дрімлайнер».

Цей літак, який зробив свій міжнародний дебют на «Фарнборо», побудований переважно з пластмасових композитів, відомих як вуглецеве волокно, яке легше, ніж алюміній. У сукупності з новим дизайном крил і двигунів, він є дуже економним на пальне. Боїнг називає його – першим зовсім новим літаком цього століття. Кількість замовлень на цей лайнер та інші комерційні літаки підбадьорює віце-президента компанії Ренді Тинсета:

«Ясна річ, оскільки економіка у всьому світі знову зростає, збільшується кількість пасажирів і перевезень вантажів. Ми сьогодні в набагато кращому стані, ніж торік, і дуже оптимістично настроєні щодо майбутнього».

Суперник Боїнґа – Аеробус демонстрував свій власний авіалайнер А380. Європейська компанія також одержала значну кількість замовлень, на відміну від минулого року, коли уся авіапромисловість зазнала фінансових збитків.

На відміну від комерційної авіації, майбутнє військової авіації не таке світле. Європейські країни та Сполучені Штати замовляють менше коштовних реактивних винищувачів. А розробка довгоочікуваного військового вантажного літака Аеробус А400М відстає від графіка на кілька років та вже перевищила бюджет на кілька мільярдів доларів. Через цю затримку деякі країни купили або орендують інші вантажні літаки для своїх військово-повітряних сил.

Усе ж замовлення на військові літаки, на думку аналітика Говарда Вілдона, зростають:

«Тоді як ми скорочуємо наші витрати, Китай збільшує свої. Також Індія збільшує свої витрати на оборону».

Росія також витрачає більше на оборону, купуючи деяку техніку від інших країн.

Аналітики кажуть, що рівень витрат на оборону коливається із змінами в оборонній стратегії. Багато країн тепер ставлять наголос на розвідувальних ресурсах і засобах стримування, замість боєздатності.

Авіавиставка «Фарнборо» – це форум, на якому компанії демонструють свою найкращу продукцію. Збільшення замовлень на літаки – чи це цивільні, чи військові – означає , що принаймні одна галузь світової економіки можливо незабаром знову стане прибутковою.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG