Спеціальні потреби

США виділяють 3 мільярди на вивчення роботи мозку


США дають 3 мільярди на вивчення роботи мозку
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

США дають 3 мільярди на вивчення роботи мозку

Не зважаючи на величезний поступ у науці, людство дотепер мало розуміє, як працює орган, який робить з нас людину. На даному етапі чимало вчених намагаються зрозуміти, як мозок запам’ятовує, зберігає та, коли потрібно, знаходить інформацію.

Групи науковців у Каліфорнії та Техасі досягли певних успіхів у своїх дослідженнях. Вони виявили, що різні ділянки мозку співпрацюють між собою як радіостанції у процесі формування пам’яті.

У медичному центрі при Техаському університеті нейрохірург Нитін Тендон відвідує 26-річного пацієнта Тайлера. У молодого чоловіка епілепсія. Лікар підключив платинові електроди до мозку хворого, щоб мати можливість проводити моніторинг електричних сигналів, коли у Тайлера стаються припадки. Нейрохірург Нитін Тендон говорить:

«Перш, ніж ми зможемо придумати протезне устаткування, яке можна використати для контролю певних функцій мозку, що були втрачені, ми повинні моделювати і розуміти їх на рівні обчислення».

Оскільки ці дослідження пов’язані з намаганням науковців краще зрозуміти епілепсію, Тайлер погодився брати в них участь. Він каже:

«Я думаю, що чим більше ми знаємо про цю хворобу, тим краще це буде для людей».

Хворі, як Тайлер, сприяють дослідженням про те, як мозок формує думки про події у часі і просторі.

Нейрохірург Тендон звертає увагу на те, що «це загадка, як мозок взаємодіє з ділянками «де» і «коли».

Нитін Тендон переважно працює з пацієнтами, які мають імплантовані електроди. Такий процес дозволяє досліджувати навчальний процес у просторі і часі, щоб побачити, як мозок обробляє цю інформацію:

«Мозок це робить таким чином, він збирає інформацію завдяки цим двом ділянкам одночасно, використовуючи різні частоти, які надходять з однієї частини мозку – гіпокапму».

Гіпокапм – являє собою продовжену ділянку великої кори великого мозку і є частиної лімбічної системи, що відповідає за консолідацію пам’яті, і зберігається в окремих ділянках мозку. Нейрохірург Нитін Тендон пояснює:
Науковці сподіваються використати отриману базу даних для майбутніх медичних досліджень. Оскільки втрата пам’яті – один з наслідків захворювання на епілепсією, лікар Тендон надіється, що його робота допоможе при лікуванні цього захворювання.

«Це все одно, що казати, що у тебе є радіостанція, яка одночасно посилає сигнали до двох груп слухачів і робить це на двох різних частотах».

Результати досліджень, зібраних Тендоном, надходять у Каліфорнійський університет, де нейрохірург Арні Екстром аналізує дані сканування мозку, застосовуючи графічну теорію – метод, який використовується для вивчення інформаційних потоків.

Науковці сподіваються використати цю базу даних для майбутніх медичних досліджень. Оскільки втрата пам’яті – один з наслідків захворювання на епілепсією, лікар Тендон надіється, що його робота допоможе при лікуванні цього захворювання:

«Ми ставимо перед собою завдання відновити функцію пам’яті у пацієнтів з епілепсією завдяки цим електродам і також, потенційно, в якийсь момент, може відновити нормальну динаміку пам’яті». Нейрохірург щиро переконаний, що одного дня дослідження допоможе хворим на епілепсію, таким як Тайлер, вести ближчий до нормального спосіб життя.
XS
SM
MD
LG