Військові США не спостерігають притоку бійців з Близького Сходу до російських сил, попри заяви Кремля про буцімто готовність значної кількості військовиків з регіону брати участь у бойових діях в Україні на боці Москви. Про це заявив Кеннет Маккензі, командувач Центрального Командування Збройних сил США у ході слухань Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США, повідомляє кореспондент "Голосу Америки" Джефф Селдін.
Як повідомляє Селдін, Маккензі заявив, що США уважно стежать за ситуацією і поки не бачать потоку бійців з Сирії. Маккензі також відзначив, що ситуація може змінитись.
Також у ході слухань очільник Військового командування США у Африці Стівен Таунсенд заявив, що поки не бачить спроб Росії залучити африканських найманців до війни в Україні.
При цьому Таунсенд відзначив, що вважає, що Росія залучає найманців з "Групи Вагнера" до війни проти України.
Раніше президент Росії Путін заявив, що "треба піти на зустріч та допомогти дістатись зони бойових дій" тим, хто добровільно, "тим більше не за гроші" прагне приєднатись до сил Росії в Україні. Міністр оборони Росії Шойгу, повідомляють ЗМІ, заявив, що понад 16 000 осіб із близькосхідних країн висловили готовність брати участь у бойових діях на боці підтримуваних Росією т.з. "республік".
Коментуючи заяви Кремля, колишній адмірал ВМС США Джеймс Ставрідіс відзначав, що вони "підливають бензину у багаття військових злочинів".
На думку Ставрідіса, в Україні такі особи, які виступлять на боці Росії, будуть коїти злочини.
Як повідомлялось, у середу у ході розмови із радником США з нацбезпеки Салліваном секретар Ради безпеки РФ Патрушев, серед іншого, заявив про необхідність припинити відправку до України "іноземних найманців" та озброєнь. У Росії заявили, що продовження таких дій "будуть вести лише до подальшої ескалації".
Як повідомляє Білий дім, радник США з нацбезпеки Салліван під час телефонної розмови Патрушевим сказав, що Москві слід припинити напади на українські міста та попередив про наслідки будь-якого можливого рішення Росії застосувати хімічну або біологічну зброю в Україні.
У повідомленні Білого Дому зазначається, що розмова відбулася, щоб «підтвердити тверду і чітку опозицію Сполучених Штатів неспровокованому і невиправданому вторгненню Росії в Україну».