Спеціальні потреби

Блінкен: якщо Росія продовжить атакувати нас, то ми відповімо


Сполучені Штати сподіваються на можливість встановлення більш стабільних і продуктивних відносин з Росією, але якщо Москва продовжить «атакувати», то Вашингтон дасть відповідь на ці атаки, заявив держсекретар Блінкен в опублікованому у вівторок інтерв'ю італійській газеті La Repubblica.

«Якщо Росія продовжить атакувати нас або діяти так, як вона діяла у випадку з атаками на (компанію) SolarWind, (якщо продовжиться) втручання в наші вибори і агресія щодо Навальному, то ми відповімо», - сказав Блінкен.

Державний секретар США підкреслив, що відповідь США буде мотивована не бажанням конфлікту, а захистом інтересів та цінностей США.

Державний секретар США Блінкен бере участь у саміті міністрів закордонних справ країн "Великої 20-ки", який проходить в Італії. Як відзначає сайт Державного департаменту США, під час події будуть підніматись "глобальні виклики, включно із протидією пандемії COVID-19, посиленням глобальної безпеки у царині охорони здоров'я, підтримкою демократії та прав людини, відповіддю на кліматичну кризу, попередженням голоду та гострої харчової небезпеки,та підтримкою сталого та інклюзивного економічного відновлення". Повідомляється, що у ході заходу Блінкен спілкуватиметься із представниками країн "Великої 20-ки", включно з Росією.

Раніше цього місяця, в ході саміту в Женеві, президент США Джо Байден заявив президенту Росії Володимиру Путіну, що кібератаки на певні, критично важливі, об'єкти інфраструктури повинні бути повністю виключені.

Торкаючись питання про Китай, Блінкен зазначив складність проблеми, додавши, що США з повагою ставляться до того, що у різних країн - різні відносини з Пекіном. За словами держсекретаря, США не стануть пропонувати кому-небудь зробити вибір між ними і Китаєм.

«Тим не менше, як би ми не взаємодіяли з Китаєм - як з опонентом, як з суперником або як з партнером - наші дії будуть ефективніше, якщо ми будемо діяти разом», - підкреслив Блінкен.

Він також констатував, що Італія почала значні зусилля з просування законодавства, спрямованого на захист своєї системи мобільного зв'язку п'ятого покоління (G5) від «торгових партнерів, які не заслуговують довіри», і наголосив на необхідності, як і раніше, відслідковувати траекторії інвестицій, що надходять з-за кордону.

Нагадаємо, що США наполягають, що Італії та іншим європейським союзникам не слід використовувати обладнанн компанії Huawei, бо це є загрозою національній безпеці.

У статті використано матеріали інформаційної агенції Reuters.

Дивіться також: В Південній Каліфорнії родина зняла на відео лісову пожежу поблизу автостради

XS
SM
MD
LG