Спеціальні потреби

У «чорний список» ЄС щодо України включено ще 11 людей


Європейський Союз прийняв рішення про розширення списку санкцій у зв’язку з подіями в Україні, повідомив Reuters один з дипломатів ЄС. За словами джерела, мова йде ще про 11 фізичних осіб, яким буде заборонений в’їзд до країн Євросоюзу, і чиї активи підлягають заморожуванню.

«У список в основному включені «українські» сепаратисти, можливо, там також будуть імена одного-двох громадян Росії», – повідомив дипломат у середу після закінчення зустрічі постійних представників країн блоку.

Список буде опубліковано в офіційному журналі ЄС в найближчі дні.

До цього моменту ЄС прийняв рішення про заморожування активів і заборону на видачу віз відносно 61 громадянина Росії та України. Санкції також введені щодо двох енергетичних компаній на Кримському півострові, який цього року анексувала Москва.

На саміті 27 червня лідери ЄС попередили, що блок може ввести додаткові санкції проти Росії, якщо промосковські сепаратисти не зроблять кроків щодо згортання кризи в найближчі дні.

Вони зажадали, щоб сепаратисти погодилися з заходами по верифікації припинення вогню, повернули контроль над прикордонними пунктами київській владі, звільнили заручників і приступили до серйозних переговорів про реалізацію мирного плану президента України Петра Порошенка.

«Нові імена були додані в зв’язку з недотриманням умов, висунутих лідерами ЄС у червні», – заявив дипломат.

Тиждень тому Порошенко вирішив не продовжувати нестійке десятиденне перемир’я і відновив наступ на сепаратистів на сході України.

При цьому ЄС утримався вводити жорсткі торговельні санкції проти Росії через побоювання деяких членів Євросоюзу з приводу протистояння з їх основним постачальником енергоносіїв.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG