Спеціальні потреби

Сепаратисти втрачають надію на військову допомогу РФ


Самопроголошений губернатор Павло Губарєв

Один з керівників «українських» сепаратистів заявив, що він втрачає надію на допомогу російських військ і звинуватив російських олігархів у тому, що вони відрадили Москву від військової інтервенції.

Самопроголошений губернатор «Донецької народної республіки» Павло Губарєв також повідомив про розкол у рядах сепаратистів. За його словами, його організація більше не контролює батальйон «Восток», бійці якого розставлені на блокпостах на околицях Донецька.

Після того як на минулих вихідних українські силовики витіснили сепаратистів зі Слов’янська, який був основним осередком їх опору, українська влада заявила, що армія має намір взяти Донецьк в блокаду.

Як повідомляє Associated Press, на прес-конференції Губарєв заявив, що сепаратисти розраховували на допомогу російських військ, але, будучи реалістами, тепер розуміють, що це малоймовірно.

Сепаратисти в Донецькій і сусідній Луганській областях неодноразово закликали Росію ввести «миротворчі» війська в умовах посилення боротьби проти них. Однак Росія не виявляє особливого бажання до такої операції. Офіційні особи кажуть, що миротворчу операцію можна буде провести тільки з санкції ООН.

Губарєв припустив, що російські олігархи виступають проти військових дій, побоюючись, що це негативно відіб’ється на їхньому бізнесі. «Їх шкурні інтереси можна зрозуміти», – сказав Губарєв.

Захід ввів санкції проти Росії у зв’язку з анексією Криму і передбачуваним підбурюванням до заворушень на сході України, в ході яких, як повідомляється, були вбиті понад 400 осіб. Військове вторгнення в східну Україну, як очікується, призведе до запровадження ще жорсткіших санкцій.

XS
SM
MD
LG