Спеціальні потреби

Організація економічного співробітництва та розвитку вказала на економічні, соціальні та політичні наслідки війни в Україні


На фото: Парламентська площа, навпроти будівлі парламенту, Лондон, вівторок, 8 березня 2022 р. Текст на плакаті: "Ми підтримуємо Україну"
На фото: Парламентська площа, навпроти будівлі парламенту, Лондон, вівторок, 8 березня 2022 р. Текст на плакаті: "Ми підтримуємо Україну"

Вторгнення Росії в Україну 24-го лютого поставило під сумнів відновлення економіки від наслідків пандемії COVID-19 і спричинило катастрофу в регіоні, знищуючи життя, будинки та інфраструктуру. Наслідки відчуваються в усьому світі. На це вказує доповідь міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку.(ОЕСР)

В статті наводяться 3 основні висновки цієї кризи:

1) Підтримка для біженців: вже понад 3 мільйони людей втекли з України і в найближчі тижні очікуються нові хвилі біженців. Досі люди виїжджали переважно до невеликої кількості сусідніх країн.

Щоб допомогти основними приймаючим країнам надавати підтримку більш ефективного та стабільно, необхідно запровадити розподіл навантаження та підтримки основними країнами ЄС.

2) Слабше економічне зростання, вища інфляція: на тлі невизначеності, за оцінками ОЕСР, глобальне економічне зростання цього року може бути на 1 відсотковий пункт нижчим ніж прогнозувалося до конфлікту. У той час як інфляція, яка вже була високою на початку року, може бути вищою за довоєнні прогнози, щонайменше на 2,5 відсоткових пункти, в загальному показнику по країнах. Графіки ОЕСР показують потенційний вплив на ВВП та інфляцію.

3) Зростання цін на енергоносії та продукти харчування найбільше вдарять по малозабезпечених верствах населення: Оскільки Росія постачає близько 16% світового природного газу і 11% нафти, ціни на енергоносії тривожно підскочили. Європа, зокрема, сильно залежить від російського газу та нафти. Спотові ціни на газ в Європі зараз більш ніж у 10 разів вищі за попередній рік. А вартість нафти за той самий період зросла майже вдвічі. Ціновий шок загрожує посиленням бідності та порушенням виробництва товарів і послуг у всьому світі.

Своєю чергою вже у квітні цього року Міністерство економіки України почне підраховувати перші втрати ВВП України через війну з Росією. Про це заявив перший заступник міністра економіки Денис Кудін під час телемарафону українських ЗМІ.

"Що стосується ВВП, то ми зможемо підбивати підсумки тільки тоді, коли завершиться перший повний місяць з моменту, коли економіка перейшла на військовий режим. Тобто у квітні ми зможемо підвести проміжні підсумки березня і тоді називати певні цифри", - цитує Кудіна, Укрінформ.

За словами Дениса Кудіна Мінекономіки рахує збитки за двома підходами. Крім підрахунку втрат ВВП, міністерство також рахує шкоду, завдану інфраструктурі країни. Відтак, станом на 13 березня росія завдала українській інфраструктурі збитків на понад 119 млрд дол, стверджують у міністерстві.

У статті використано матеріали "Укрінформ".

У Польщі відкрили склад ООН для консолідованої підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00
XS
SM
MD
LG