Спеціальні потреби

Байден і Порошенко закликають ЄС надати додаткову підтримку Україні


Президент Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден
Президент Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден

Віце-президент США і президент України наголосили на необхідності виконання Мінських угод у повному обсязі

Віце-президент США Джозеф Байден і президент України Петро Порошенко висловили надію, що саміт ЄС - Україна, який пройде наступного тижня в Брюсселі, скерує позитивний сигнал про підтримку українського народу.

У телефонній розмові в середу Байден і Порошенко обговорили ситуацію в Україні і міжнародні позиції країни.

На зустрічі європейських і українських лідерів в Брюсселі 24 листопада будуть обговорюватися можливості активізації співпраці України з європейськими інституціями та врегулювання конфлікту в Східній Європі.

Верховна Рада в середу закликала ЄС надати Україні безвізовий режим.

Україна опинилася в центрі суперечок між Заходом і Росією, після того як навесні 2014 років Москва анексувала Крим і підтримала сепаратистів у війні з урядовими військами на сході країни.

Після цього ЄС і США ввели санкції проти Москви і намагаються налагодити тісніші відносини з Києвом. У той же час їх все більше дратують повільні темпи реформ і боротьби з корупцією в Україні.

Але в умовах зростаючого невдоволення припливом мігрантів Євросоюз проявляє обережність у питанні скасування віз для українських громадян.

«Лідери висловили надію, що саміт стане позитивним сигналом підтримки українського народу», – йдеться в повідомленні Білого дому про бесіду Байдена і Порошенка.

У повідомленні також зазначається, що «обидва лідери підкреслили важливість реалізації Мінських угод у повному обсязі».

«Лідери також обговорили траєкторію українських реформ і наголосили на необхідності подальшого швидкого прогресу, в тому числі в діях, необхідних для отримання Україною наступного траншу від МВФ», – відзначили в Білому домі.

Зі свого боку, адміністрація Порошенка зазначила, що в ході телефонної розмови «співрозмовники обговорили актуальні питання співпраці між Україною та Сполученими Штатами і регіональної безпеки в контексті результатів президентських виборів».

«Петро Порошенко і Джозеф Байден відзначили важливість координації зусиль щодо забезпечення виконання Росією зобов’язань відповідно до Мінських домовленостей і збереження політики міжнародних санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України», – йдеться в повідомленні.

«Важлива увагу співрозмовники також приділили продовженню підтримки реформ в Україні, які почали приносити відчутні результати», – відзначили в адміністрації українського лідера.

Дивіться також: Адріан Каратницький про нові можливі призначення в майбутній адміністрації Дональда Трампа

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG