Спеціальні потреби

Байден: ухвалення Палатою представників законопроєктів про допомогу Україні є «чітким повідомленням» про лідерство Америки


Президент Джо Байден на базі Національної гвардії Делавера в Нью-Каслі, штат Делавер, у п’ятницю, 19-го квітня 2024 р. (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)
Президент Джо Байден на базі Національної гвардії Делавера в Нью-Каслі, штат Делавер, у п’ятницю, 19-го квітня 2024 р. (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

Президент Джо Байден заявив, що ухвалення Палатою представників законопроєктів про допомогу іноземним державам надсилає всьому світу «чітке повідомлення» про лідерство Америки.

Частиною цього законодавства є пакет допомоги Україні на понад 60 мільярдів доларів, загальний пакет складає близько 95 мільярдів доларів на допомогу Тайваню, Ізраїлю та гуманітарну допомогу мешканцям сектора Газа.

«Сьогодні члени обох партій у Палаті представників проголосували за просування наших інтересів національної безпеки та чітке повідомлення про силу американського лідерства на світовій арені», – сказав Байден у заяві у суботу після голосування в Палаті представників.

Він наголосив, що законодавці проявили єдність, відстоюючи інтереси США у світі.

«У цей критичний переломний момент вони об’єдналися, щоб відповісти на заклик історії, ухваливши терміново необхідне законодавство про національну безпеку, за яке я боровся місяцями», – мовиться у заяві Байдена.

Президент США закликав Сенат швидко проголосувати цей законопроєкт і надіслати його "на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, і ми могли швидко відправити зброю та обладнання в Україну для задоволення її термінових потреб на полі бою".

Як повідомив Голос Америки, Палата представників США у суботу ухвалила Закон про додаткові асигнування на безпеку України у 60,8 мільярда доларів.

311 конгресменів проголосували "за", 112 – "проти".

Один із законопроєктів, які були винесені на голосування у палаті представників, передбачає виділення майже 61 мільярда доларів на допомогу Україні та іншим країнам регіону у боротьбі з російською агресією.

Із загальної суми на 60,8 млрд доларів близько 23 мільярди доларів буде використано для поповнення американської зброї, запасів і об'єктів, а понад 11 мільярдів доларів підуть на фінансування поточних військових операцій США в регіоні.

Про те, як відбувалося голосування, дивіться і читайте у спеціальному ефірі та блозі Голосу Америки, присвяченому голосуванню законопроєкту в Палаті представників у суботу, 20-го квітня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG