Спеціальні потреби

Американці скорочують витрати на електроенергію


У час, коли ціни на енергоносії невпинно зростають, уряд США спонукає американців заощаджувати всюди, де тільки можливо. Так, агентство захисту природи Сполучених Штатів оголосило перший конкурс поміж комерційних будинків, учасники якого намагалися скоротити енергетичні витрати приміщень, у яких живуть та працюють. Сорок відсотків електроенергії, яку споживають американці, йде на забезпечення будинків енергією.

В американських офісних будинках не дуже економлять на електроенергії. Тому президент Барак Обама відправився в Пенсильванський університет, щоб викласти свій план досягнення високої енергоефективності в комерційних приміщеннях. Президент сказав:

«…Енергетично ефективні будинки – це найшвидший, найлегший і найдешевший спосіб заощадити гроші, боротися зі забруднення довкілля і створити робочі місця тут у Сполучених Штатах».

В університеті президент відвідав науково-дослідні лабораторії, де проводяться розробки нових технологій, що повинні зменшити енергетичні витрати у комерційних будинках, таких як, наприклад, магазин Сірс.

Говорить завідуючий господарством будинку Ед Манц:

«Будинок працює цілодобово, але ми не знаходимося в ньому постійно. Приміщення таких габаритів може споживати багато енергії, якщо не стежити за цим».

Сірс узяв участь у держаному конкурсі і почав економити на електроенергії з перевірки і ремонту охолоджувачів повітря. Відтак було замінено всі 15 тисяч лампочок, на енергоефективніші. Згодом тут встановили датчики руху, які автоматично вимикають світло в офісах і на складських приміщеннях, коли там нікого немає.

«Якщо там нікого немає, навіщо воно працює?» – підкреслює Манц.

Нововведення, каже Джонатан Бушел,
дозволили скоротити споживання електроенергії на 31 відсоток і зекономити на рахунках лише за світло 46 тисяч доларів:

«Ми перевіряємо, щоби телевізори були вимкнені в певний час, та і все інше після закінчення робочого дня. Ми заощадили, де могли, і це допомогло».

Досвід Сірса можна відтворити у будь-якому комерційному будинку і за дуже невеликі гроші, – каже Дженіфер Аймен – директор програми Американської ради з енергоефективної економіки:

«Перегляньте те, як ви працюєте … це чудова можливість налагодити систему, може замінити деякі компоненти, які можуть зекономити енергію без величезних фінансових інвестицій».

Один офісний будинок у Вірджинії зробив саме це. За рік тут скоротили споживання енергії на 28 відсотків. Загалом заощадили 250 тисяч доларів, встановивши нове освітлення, нову систему опалення і охолодження та комп’ютерну систему моніторингу енергоспоживання. Менеджер будинку Майк Вільямс завдячує успіхові орендарям:

«Технологія, яку ми встановили, це одна річ, інший важливий елемент – це зміна у ставленні людей до економії енергії».

Одним з орендарів є Асоціація алюмінію. Її президент Стів Ларкін зазначає, що його колеги були готові до нововведень:

«Це означало – вимикни світло, виключи комп’ютер перед відходом. Це означало – зачини жалюзі, коли світить сонце, або навпаки відкрий у холодний день, коли потрібно сонячне світло».

Є багато різних способів економити на електроенергії. Найголовніше не втрачати запалу та бажання робити щось корисне для себе, оточуючих і планети.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG