Спеціальні потреби

"Вину за Берлін пробують повісити на Меркель, наступну ціль Путіна": Що експерти пишуть про трагедію


Атака у Берліні, вбивство посла Росії в Анкарі - це ймовірні провісники ще більшого терору, який послідує за падінням Алеппо за втратою ІДІЛ контролю на Мосулом та Раккою
Ричард Гаасс, Council of Foreign Relations

Журналісти та оглядачі активно коментують обставини трагічних подій у Берліні, які місцеві правоохоронці розслідують, як теракт. Сьогодні у столиці Німеччини внаслідок наїзду вантажівки на натовп людей на різдвяному ярмарку загинули 9 людей і близько 50 отримали поранення.

"Допоможіть нам. Лишайтесь вдома та не поширюйте чутки", - закликала поліція Берліна після трагедії.

Повідомляється про затримання правоохоронцями одного підозрюваного.

Оглядачі активно коментують трагедію.

"Атака у Берліні, вбивство посла Росії в Анкарі - це ймовірні провісники ще більшого терору, який послідує за падінням Алеппо та втратою ІДІЛ контролю на Мосулом та Раккою", - твітує Ричард Гаасс, президент аналітичного центру Council of Foreign Relations.

Дональд Трамп, новообраний президент США, сьогодні заявив, що американці моляться за "близьких жахливого теракту у Берліні".

Ці терористи та їх глобальні та регіональні мережі мають бути зтерті з лиця землі
Дональд Трамп

"Безневинних цивільних було було вбито на вулиці у час, коли вони готувались до Різдва. ІДІЛ та інші ісламістські терористи в рамках свого джихаду надалі вбивають християн у їх громадах, церквах. Ці терористи та їх глобальні та регіональні мережі мають бути зтерті з лиця землі. І цю місію ми виконаємо разом з нашими закоханими у свободу партнерами", - наводить заяву Трампа, репортер Джо Пертікон.

Посилених заходів безпеки вже вжито у Нью-Йорку. Спецпризначенці стежать за місцями скупчення людей - повідомляють ЗМІ.

Події у Берліні мають усі ознаки теракту, заявила сенатор-демократ Діанна Фейнстайн, яка входить до Сенатського комітету з розвідки.

Стало відомо, що поліція Берліна готувалась до сценарію із використанням транспортного засобу для здійснення теракту, після того як у французькому місті Ніцца нападник забрав життя десятків осіб, використавши у якості зброї вантажівку.

"Представник поліції Берліна заявив мені, що вони працювали з колегами з Франції після нападу у Ніцці, щоб не допустити подібного жаху у Берліні. "Але це складно", - твітує журналіст Саймон Шустер.

Трагічні новини з Німеччини взяли на озброєння американські консервативні коментатори, які виступають за обмеження доступу до США біженців з Близького Сходу. Протягом останньої президентської кампанії таку позицію озвучував і Дональд Трамп, який виступав за тимчасову заборону на в'їзд до США мешканців регіонів, які потерпають від тероризму.

"Моє серце із жертвами у Берліні, але поки вони не позбудуться закоханої у беженців Меркель, це буде нормою", - твітує Джон Кардільйо, американський радіоведучий, прихильник Трампа.

Звинуватити у трагедії Меркель поспішив і представник німецької партії Альтернатива для Німеччини, євродепутат Маркус Претцелл. AfD серед іншого виступає проти міграції до Німеччини та набула значної підтримки у країні на фоні невдоволення частини німців наслідками політики Меркель.

"Коли правова держава відповість на це? Коли закінчиться це лицемірство? Ці мертві - відповідальність Меркель. Ніцца. Берлін", - твітує Претцелл.

Такі коментарі звучать на фоні відсутності достовірної інформації про те, чи була трагічна подія терактом та про особу затриманого підозрюваного.

Маємо ознаки скоординованого тролінгу з боку ботів та ідіотів, які підтримують Трампа та Путіна, зі спробами звинуватити Меркель

На момент написання цього матеріалу жодна із терористичних організацій не взяла на себе відповідальність за кровопролиття у столиці Німеччини.

"Маємо ознаки скоординованого тролінгу з боку ботів та ідіотів, які підтримують Трампа та Путіна, зі спробами звинуватити Меркель у подіях у Берліні. Саме Німеччина є наступною ціллю Росії", - твітує про настрої у соцмережах Міхіель ван Гультен з Європейського інституту при Лондонській школі економіки.

Дивіться також: Економіст Андерс Аслунд з приводу націоналізації Приватбанку: "Не думаю, що є приводи для паніки"

XS
SM
MD
LG