Спеціальні потреби

Президент Лівану допустив "зовнішнє втручання" у вибух у Бейруті - там відбуваються протести, арешти та поховання


Волонтери на вулицях Бейрута
Волонтери на вулицях Бейрута

Групи протестувальників зібралися напередодні під будівлею парламенту Лівану з вимогою реформ. Недбальство місцевої влади, на їхню думку, і призвело до вибуху. Демонстранти вимагали падіння корумпованого режиму і змін. Деякі з них почали підпалювали авто і кидати каміння. Протести закінчилися сутичками із правоохоронцями.

Напередодні ж у Бейруті затримали шістнадцятьох працівників порту з межах розслідування причин вибуху, який зруйнував суттєву частину міста. Його пов’язують із майже трьома тисячами тон аміачної селітри, які зберігалися із порушеннями правил складування у порту Бейрута. Цей хімікат використовують у добривах та для виготовлення бомб.

Із нових документів, які потрапили до рук преси, видно, що кілька державних агенцій, зокрема Міністерство юстиції, знали про небезпечний вантаж, який зберігався у порту. Нині у Бейруті тривають пошукові роботи, з-під завалів дістають більше тіл загиблих. У п’ятницю почалися і перші похорони жертв.

Між тим, як повідомляє інформаційна агенція Reuters, президент Лівану Мішель Аун заявив, що причини вибуху у Бейруті досі невідомі. Він також згадав "можливість зовнішнього втручання за допомогою ракети, бомби, або іншого акту".

За останньою інформацією, внаслідок вибуху загинуло вже 154 людини, понад 5 тисяч отримали поранення. 250 тисяч людей залишилися без даху над головою.

Як відзначає у Twitter Міжнародний комітет Червоного Хреста, наслідки катастрофи у Бейруті будуть довготривалими.

Дивіться також: Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?

Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

XS
SM
MD
LG