Спеціальні потреби

У Бахрейні тисячі демонстрантів зібралися на центральній площі столиці


Протест у столиці Бахрейну Манамі

Тисячі мешканців Бахрейну беруть участь у третьому дні антиурядових протестів у столиці країни Манамі, де багато із них приєдналися до учасників похорону демонстранта, якого день раніше застрелила поліція.

У середу щонайменше 2000 переважно шиїтських активістів зайняли Перлинну площу в Манамі. У вівторок вони поставили там наметове містечко, в якому провели всю ніч. Місце протесту нагадує площу Тагрір у Каїрі з єгипетськими активістами, які після 18 днів протестів змусили до відставки президента Госні Мубарака.

Багато демонстрантів кажуть, що вони не покинуть площі доти, доки не досягнуть своїх цілей. Деякі з них закликають навіть до усунення від влади сунітської династії, яка панує в цій острівній державі, тоді як інші вимагають негайної відставки багаторічного прем’єр-міністра Бахрейну шейха Халіфи бін Салмана аль-Халіфи.

Король Бахрейну Гамад ібн Іса аль-Халіфа у вівторок виступив з рідкісною телевізійною промовою, в якій висловив співчуття з приводу смерті двох шиїтських демонстрантів і обіцяв провести слідство в справі інцидентів. Він також обіцяв продовжувати політичні реформи, які розпочав з референдуму у 2001 році, в результаті якого рік пізніше відновлено парламент в країні.

XS
SM
MD
LG