Спеціальні потреби

Автомобілі з електродвигунами завойовують популярність на ринку


Автомобілі з електродвигунами завойовують популярність на ринку
Автомобілі з електродвигунами завойовують популярність на ринку

Наприкінці року у масові продажі на американському ринку з’явився «Шеві Вольт» – перший автомобіль масового виробництва, який поєднує електродвигун з двигуном внутрішнього згорання. Вже у новому році компанія «Ніссан» представить американським споживачам виключно електричний автомобіль. Експерти прогнозують, що 2011-ий стане роком інновацій у автосвіті.

Однак й інші автовиробники починають боротьбу за ринок електромашн. «Ніссан» запропонує модель «Ліф», яку приводить у дію виключно електродвигун. Американці зможуть придбати цю машину за приблизно 30 тисяч доларів. Дорогувато для автомобіля такого класу, однак директор відділу планування «Ніссан» у північній Америці Марк Перрі каже, що, у компанії розраховують на покупців, яким не байдужий стан довкілля:

«Це перша у світі доступна за ціною машина, яка абсолютно не забруднює повітря. Вам ніколи не треба буде міняти масло чи заправлятися бензином. Нуль викидів, навіть вихлопної труби немає».

Французьке «Пежо» виводить на ринок «Айон», призначений для коротких подорожей. Колеги з «Рено» пропонують двомісний «Твізі». Цей автомобіль здатний їхати після однієї зарядки, на яку йде чотири години, 100 кілометрів. Однак есперти застергіають, що коротка відстань, яку долають електромобілі, та тривала зарядка стануть на заваді їх поширенню. Американська компанія «Шевролет» сподівається, що знайшла вихід із ситуації. І вже пропонує модель «Шеві Вольт».

Представник «Дженерал Моторс» на західному узбережжі США Ричард Джеймс зазначає:

«Якщо ваша батарея заряджена, ви використовуєте лише електроенергію, якої вистачає приблизно на 80 кілометрів. Після цього, аби водії не боялися застрягти в дорозі з розрядженою батареєю, автоматично вмикається двигун внутрішнього згорання. З його допомогою батарея знову заряджається і машина повертається в електричний режим».

За подібним принципом працює і розкішний Ягуар СХ-75. Однак, замість двигуна внутрішнього згорання у ньому вмонтовано дві турбіни.

За оцінкою експертів, які б технології не були популярними, тенденцією наступного року буде популярність автомобілів меншого розміру, легшої ваги і одночасно обладнаних сучасними технологіями. Експерти також не передбачають, що традиційний двигун внутрішнього згорання швидко поступиться місцем електричним конкурентам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG